Stadion Miejski w Jastrzębiu: remont w związku z awansem Stadion Miejski w Jastrzębiu: remont w związku z awansem

Stadion Miejski w Jastrzębiu: remont w związku z awansem (© arc. Maciej Gucik / UM Jastrzębie-Zdrój)

Stadion Miejski w Jastrzębiu: remont w związku z awansem. GKS 1962 Jastrzębie awansował do II ligi - z tej okazji miasto postanowiło przyśpieszyć długo wyczekiwany remont stadionu. Nawet PZPN jest pod wrażeniem przygotowań.

Stadion Miejski w Jastrzębiu: remont w związku z awansemPo tym, jak GKS 1962 Jastrzębie awansował do II ligi, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu-Zdroju miał zaledwie miesiąc, by przystosować Stadion Miejski przy ul. Harcerskiej do wymogów licencyjnych PZPN-u. Kibice mieli więc ogromną radość, a pracownicy MOSiR-u szykowali się do ciężkiej pracy.

- Tuż po awansie najbardziej interesowały nas punkty dotyczące dostosowania infrastruktury. Wymogi licencyjne Polskiego Związku Piłki Nożnej dotyczą wielu aspektów, o których fani futbolu mogą nie mieć pojęcia. To był okres intensywnej pracy. Tym bardziej jesteśmy usatysfakcjonowani wyrazami uznania ze strony Komisji ds. Licencji Klubowych, która była pod wrażeniem widząc postęp naszych przygotowań – mówi Zofia Florek, dyrektor MOSiR-u. Wszystko odbywało się przy ścisłej współpracy z policją i zarządem GKS-u.

Przystosowanie jastrzębskiego stadionu do sezonu drugoligowego kosztowało miasto ponad 620 tysięcy zł. – Od razu wystąpiliśmy do pani prezydent Anny Hetman z prośbą o środki finansowe na niezbędne remonty, ponieważ siłą rzeczy nie mieliśmy ich zabezpieczonych w naszym budżecie – przyznaje dyr. Florek.

640 krzesełek pracownicy MOSiR-u przenieśli na sektor kibiców przyjezdnych. Zgodnie z wymogami konieczne było także rozbudowanie monitoringu. - 12 nowych kamer oraz stanowisko systemu dowodzenia kosztowało 100 tys. zł. Do tego zainwestowano w zupełnie nowy moduł pierwszej pomocy ze specjalnym wjazdem dla niepełnosprawnych, klimatyzacją i sanitariatami, który będzie pełnił także funkcję pokoju kontroli antydopingowej - wyliczają w jastrzębskim urzędzie miasta.

Remontowane są też schody od strony budynku MOSiR, wymieniane ogrodzenie i oświetlenie nocne stadionu. W nowym sezonie na stadionie będą nowe toalety wolnostojące, wiaty dla sędziego technicznego i noszowych. – Planujemy odnowić sektor VIP i trybunę prasową – informuje Zofia Florek.

Niebawem MOSiR zainwestuje także w system identyfikacji kibiców. Dyrekcja MOSiR-u chce, by na stadionie pojawiło się również nowe nagłośnienie, zwiększające komfort pracy spikera.

W magistracie podkreślają, że pracownicy ośrodka własnym sumptem wyremontowali szatnie dla sędziów oraz zawodników – zarówno gospodarzy, jak i gości. Ponadto sala konferencyjna wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt audiowizualny.

- Dodatkowo poszerzyliśmy parking przy budynku MOSiR-u, na ile było to możliwe. O bieżącym dbaniu o obiekt nawet nie wspominam. Zdajemy sobie oczywiście sprawę, że te zmiany służą nie tylko piłce nożnej, ale i innym dyscyplinom sportu. Niemniej, awans do II ligi przyspieszył część prac – podsumowuje dyrektorka MOSiR-u.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!