W najbliższą niedzielę ulice gminy Gaszowice zmienią się w arenę zmagań kierowców rajdowych z całego regionu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Tego dnia odbędzie się tam Amatorski Rajd Samochodowy o Puchar Wójta Gminy Gaszowice. Imprezę organizuje Atomobilklub Ślązak z Rydułtów. Pierwsze samochody wyruszą na trasę o godzinie 11. - Trasa będzie przebiegała drogami asfaltowymi na terenie Czernicy, Łukowa i Gaszowic. Podzielona będzie na trzy odcinki - mówią organizatorzy.

Rajdowcy, którzy chcieliby spróbować swoich sił w profesjonalnym rajdzie, jeszcze mogą zgłaszać swój udział. Dzisiaj zgłoszenia można jeszcze nadsyłać drogą elektroniczną na adres: amk-slazak@o2.pl. Zgłoszenia będą także przyjmowane w dniu rajdu, między godziną 8, a 8.30 w biurze zawodów, które mieścić się będzie w Czernicy, na terenie boiska sportowego przy ulicy Wolności. - Załogę stanowią dwie osoby, kierowca i pilot, kierowca musi posiadać prawo jazdy, a pilot ukończone 17 lat - podkreślają organizatorzy. Rywalizacja będzie przeprowadzona w kilku kategoriach. W jednej walczyć będą kierowcy fiatów 126 p, w pozostałych samochody o większej pojemności. Odprawa uczestników zawodów rozpocznie się o godzinie 9.15. Przejazd zapoznawczy, podczas którego kierowcy będą mieli szansę poznać trasę rajdu, zaplanowano na godzinę 10. W międzyczasie każdy samochód zostanie poddany badaniu, którego celem jest ustalenie, czy odpowiada warunkom bezpieczeństwa ruchu. Wielkie ściganie na czas rozpocznie się o godzinie 11. Samochody wystartują z parkingu przy ulicy Wolności w Czernicy. Impreza potrwa do 17. - Zawody rajdowe są bardzo widowiskowe. Zachęcamy wszystkich mieszkańców regionu do kibicowania zawodnikom na trasie - mówią organizatorzy. To kolejna z cyklu imprez organizowanych przez Automobilklub. Wcześniej kierowcy rywalizowali między innymi o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika. Zawody odbyły się 16 maja. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Marek Sąsiadek jadący renault clio (klasa IV). Drugie miejsce zajął Mariusz Blacha (suzuki swift, klasa III). Trzecią lokatę wywalczył Sebastian Dwornik (honda civic, klasa III).

============11 (pp) Zdjęcie Autor(16512989)============

fot. arc

============06 (pp) Zdjęcie Podpis(16512990)============

Rajdy samochodowe organizowane są w regionie co miesiąc. To bardzo widowiskowa impreza

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!