To była gratka dla miłośników historii, szczególnie okresu średniowiecza.

Do łódzkiego Arturówka zjechało na weekend kilkuset wojów, rycerzy, rzemieślników, giermków, białogłów i wszelkiej maści kupców.

Wszystko w ramach czwartej łódzkiej Wioski Historycznej, imprezy organizowanej z okazji nadania Łodzi praw miejskich przez Władysława Jagiełłę w 1423 roku. Można było obejrzeć pokazy walk rycerskich, zobaczyć, jak warzy się piwo, robi biżuterię, kuje podkowy i suszy mięso. Na odważnych czekały dyby, w które zakuwał sympatyczny pachołek. Spore zainteresowanie wzbudzała replika prasy drukarskiej Gutenberga. - Sam ją zbudowałem na podstawie starodawnych rycin - mówi Tadeusz Grajpel z Końskich. - Wykonuję na niej ozdobne druki, drzeworyty, pisma.

Uwagę uczestników imprezy przyciągały oddziały wojów i rycerzy, którzy zaciekle walczyli na pobliskiej plaży.

Więcej informacji w nowym serwisie internetowym Expressu Ilustrowanego

Wiadomości

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gość (gość)

Dowiadują po imprezach?? W gazecie pisali o tym już dużo wcześniej. Zresztą taka impreza nie pierwszy raz jest w Łodzi.

stary (gość)

sie trzeba było dowiedzieć! a nie narzekać ja się dowiedziałem i bylem... Polecam takie imprezy!!

A (gość)

Szkoda że łodzianie dowiadują się o czymś takim po imprezach.Reklama w naszym mieście jest kiepska.Nie wiemy co gdzie będzie tylko co gdzie było.