Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warszawscy pracodawcy kuszą studentów ofertami. Sprawdź czego możesz się spodziewać

EM
archiwum Polskapresse
Wakacje za pasem i dlatego studenci oraz maturzyści coraz częściej rozglądają się za dorywczą pracą. W stolicy lista ofert jest dość długa, ale czy łatwo jest znaleźć coś konkretnego? Sprawdź!

Okres od czerwca do września to czas wzmożonych poszukiwań pracy bez doświadczenia i „od zaraz”. Propozycje są naprawdę różne, ale my dokonaliśmy przeglądu tych najczęściej występujących:

Kolportaż ulotek – To jedna z najłatwiej dostępnych ofert dla studentów. Praca nie jest zbyt wymagająca, dlatego też pracodawcy nie wymagają od chętnych doświadczenia. Jedynym wymogiem jest dobry kontakt z przechodniami i uśmiech na twarzy. Minusem jest niewątpliwie niska stawka liczona za godzinę (ok. 6-8 zł) lub od ilości rozdanych ulotek (ok. 6-10 groszy). – Nie wymagamy większego doświadczenia, bo chętni przechodzą kurs na miejscu. Jednak potrzebne jest przynajmniej średnie wykształcenie – mówi pani Ula, pracodawca w biurze ulotek i ankiet.

Czytaj także:**Wakacyjny rozkład ZTM. Zobacz zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej**

Kluby – Praca w klubach, pubach i dyskotekach to oferta dla tych, którzy preferują pracę w trybie nocnym. Dzięki takiemu rozwiązaniu dni pozostają wolne. Płace są z reguły wyższe niż na przykład przy roznoszeniu ulotek, ale w zależności od lokalu wahają się i wynoszą w granicach 7-12 zł/h brutto. – Największym plusem tej pracy są napiwki zostawiane przez klientów. W pubach częściej aniżeli gdzie indziej kelnerzy i barmani otrzymują napiwki – mówi Dawid Gawluk, 18-latek pracujący jako barman w klubie Desperados.

Restauracje – Kawiarnie, pizzerie i lodziarnie oferują miejsce pracy dla wielu chętnych ponieważ to właśnie latem przeżywają one największe oblężenie. Praca kelnera lub kelnerki pozwala zarobić od 7 do 10 zł/h plus napiwki. Jednak warunkiem koniecznym do jej podjęcia jest posiadanie książeczki sanepidowskiej. – Kiedyś w naszej restauracji o pracę dla studenta było dużo łatwiej. Teraz niestety trochę się to zmieniło. Poszukiwani są ludzie z doświadczeniem i na pełen etat – mówi Paulina, kelnerka z jednej z restauracji na Mokotowie.

Galerie handlowe – Praca w sklepach odzieżowych, z obuwiem czy z dodatkami to najczęściej praca na cały etat. Sklepy w centrach handlowych czynne są około 12-13 h na dobę. Najłatwiej jest zdobyć pracę w większych sieciach sklepów, trudniej w butikach i ekskluzywnych sklepach.

Telemarketing – Jest to zajęcie łatwo dostępne dla każdego. Jednak często bywa meczące i zbyt mało płatne ponieważ zarobek liczy się od liczby zawartych umów, a ich liczba zależy zarówno od podejścia pracownika jak i chęci wysłuchania jego oferty przez rozmówcę.

Podsumowując, pozornie o zatrudnienie w Warszawie nie jest trudno. Liczba ofert wydaje się imponująca. Niestety jeśli przychodzi do podjęcia pracy, nie jest to już takie łatwe. Pracodawcy poszukują zwykle pracowników na stałe lub dyspozycyjnych studentów (a takimi są zaoczni). Najkrótszą i najłatwiejszą drogą pozostaje wciąż telemarketing i kolportaż ulotek.

Czytaj także:
*Trzy nowe galerie handlowe w stolicy
*Zerwana sieć trakcyjna koło Sulejówka. Opóźnienia SKM

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto