(© hasiok.art.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Jan Nowicki wystąpił w najnowszym teledysku śląskiego zespołu Hasiok, w utworze zatytułowanym "Bankier". Aktor nie tylko występuje się w klipie, lecz również zgodził się wykonać utwór osobiście.

"Bankier" to kolejny już singiel z najnowszej płyty grupy Hasiok - "Znak niepokoju". Zespół zaprosił do współpracy kolejną znaną osobistość - po Arturze Gadowskim ("Nie mam pieniędzy") i Maćku Maleńczuku ("Synu"), tym razem przyszła kolej na Jana Nowickiego.

Co ciekawe, "Bankier" został przetłumaczony na kilkanaście języków, głównie europejskich (m.in. słowacki, hiszpański i niemiecki). Do współpracy zespół zaprosił tłumaczy i wykonawców również spoza naszego kraju. Przygotowane zostały nowe oryginalne aranżacje muzyczne tej piosenki, brzmiące różnie, zależnie od tego, w jakim kraju utwór zostanie zaprezentowany. Każda z wersji językowych będzie podłożona pod zrealizowany teledysk.

Hasiok to porcja rozrywki dla zdecydowanych słuchaczy, odbiorców absorbującej muzyki okraszonej tekstami, niosącymi niespotykaną dawkę emocji. Zespół istnieje od 1996 r. Mimo śląskiego rodowodu i oparcia na gwarze w początkowym okresie działalności, jego niebanalna twórczość odbiła się dużym echem w całej Polsce - zaowocowało to m. in. nominacją do Paszportów Polityki za płytę "Brudy".

"Znak Niepokoju" to trzecia, ekskluzywna płyta formacji - ekskluzywna, bo płyty Hasioka wychodzą co 6 lat. Album to bezkompromisowość w ocenie otaczającego nas świata, realne i plastyczne obrazy ludzi i ich zachowań spuentowane w perfekcyjny sposób. Na płycie pojawiły się historie rodzinne ("Wersja demo", "Synu", "Adrian"), rynkowe ("Galera", "Bankier", "Nie mam pieniędzy"), społeczne ("Źle", "Hołda") i psychospołeczne ("Mściciel", "Pancerfaust", "Hanys"). Prawdziwym rarytasem jest udział gwiazd - Macieja Maleńczuka ("Synu") i Artura Gadowskiego ("Nie mam pieniędzy") w nietypowych dla siebie, bo mówionych rolach. Nad produkcją płyty czuwał Sebastian Piekarek, dając zespołowi nowoczesne i oryginalne brzmienie.Poprzednie teledyski, m.in. z udziałem Maćka Maleńczuka i Artura Gadowskiego możecie zobaczyć na stronie hasiok.art.pl

Wiadomości

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Czytajcie i placzcie za naszym Ojczystym Polskim Jezykiem!! (gość)

To jest teraz NASZ JEZYK POLSKI, Czytajcie i placzcie poniewaz to jest ogromna TRAGEDIJA!!: klip, singel, nominacja, bezkompromisowosc, perfekcyjne, spuentowane, promesy i tak dalej, bez konca litania spolszczonych Amerykanskich wyrazow w naszym Ojczysty Polskim Jezyku!!. A to jeszcze nie koniec poniewaz codziennie my wprowadzamy wiecej i wiecej tych POTFOROW do naszej Polskiej MOWY!!.Jak wam nie wstyd Polacy kaleczyc nasz jezyk do takiego bezczelnego stopnia??.Kto kontroluje ten kompletny "ROZBIOR" naszej Ojczystej Mowy!. Dlaczego nikt sie nie buntuje??. Dlaczego my wszyscy jak durne BARANY nasladujemy polskich dziennikarzy w Polskiej Prassie??.Przestancie w koncu niszczyc nasza Polska MOWE!!. PRASZE MOWIC PO POLSKU zamiast uzywac Polsko-Amerykanska GWARE!!

rajmund kaczyński (gość)

Hasiok to jest to, o co nastanie wielka bitwa po wygranej Jarka Kaczyńskiego. Można powiedzieć że po tej wygranej JK, nastanie wielka pardubicka a nawet zakłady, który koń padnie najszybciej. Jest szansa że koń Jarka Kaczora NIGDY, bo tez NIGDY nie powsatał

Więcej na temat: