Budowa S1 Węzeł Kosztowy - Suchy PotokPoczątek odcinka drogi ekspresowej S1 został przewidziany na istniejącej drodze ekspresowej S1, ok © GDDKiA
[2/15]

Śląskie: Najważniejsze inwestycje drogowe. Oto 13 dróg ważnych dla regionu [LISTA]

Budowa S1 Węzeł Kosztowy - Suchy Potok

Początek odcinka drogi ekspresowej S1 został przewidziany na istniejącej drodze ekspresowej S1, ok. 1.5 km za węzłem Kosztowy I. Odejście w kierunku południowym od istniejącej drogi ekspresowej będzie się odbywało na węźle „Kosztowy II”. Natomiast istniejąca droga S1 kieruje się dalej w stronę Tychów, gdzie przechodzi z drogi ekspresowej S1 w drogę krajową DK1.
Koniec projektowanego odcinka drogi ekspresowej został przewidziany w węźle „Suchy Potok”, gdzie droga będzie się łączyć się z istniejącym odcinkiem drogi ekspresowej S1 Bielsko-Biała – Zwardoń (granica ze Słowacją), istniejącym odcinkiem drogi ekspresowej S52 Bielsko-Biała – Cieszyn (granica z Republiką Czeską) oraz z projektowaną drogą ekspresową S52 Bielsko-Biała – Głogoczów tzw. Beskidzką Drogą Integracyjną. W ubiegłym roku ogłoszono przetarg na opracowanie koncepcji programowej dla budowy tego odcinka S1.

Śląskie: Najważniejsze inwestycje drogowe. Województwo śląskie się rozwija. Powstają nowe, bezpieczniejsze, bezkolizyjne drogi. Nie oznacza to jednak, że nie pozostało już w tym temacie nic do zrobienia. Przeciwnie. Na dokończenie lub rozpoczęcie ważnych dla województwa śląskiego dróg wciąż czekamy. To trasy, które mają albo usprawnić ruch w aglomeracji, albo też połączyć ją z innymi regionami. Na niektóre drogi, obwodnice kierowcy czekają od ponad dwudziestu lat. Kliknij w galerię powyżej i zobacz 13 najważniejszych inwestycji drogowych województwa śląskiego.