Budowa autostrady A1 od Pyrzowic do CzęstochowyTo jedna z ważniejszych inwestycji nie tylko w województwie śląskim,ale i w Polsce © GDDKiA
[3/15]

Śląskie: Najważniejsze inwestycje drogowe. Oto 13 dróg ważnych dla regionu [LISTA]

Budowa autostrady A1 od Pyrzowic do Częstochowy

To jedna z ważniejszych inwestycji nie tylko w województwie śląskim,ale i w Polsce. Chodzi o budowę 57-kilometrowego odcinka autostrady A1 między Pyrzowicami i Częstochową. Konkretnie od węzła Pyrzowice do węzła Rząsawa. Cały odcinek podzielono na cztery części. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że cały odcinek będzie przejezdny już w połowie 2019 roku. Poszczególne odcinki A1 od Pyrzowic do Rząsawy budują firmy: konsorcjum spółek Salini Polska, Salini Impregilo i Todini Costruzioni Generali (odcinek F - za 703,3 mln zł), konsorcjum spółek Berger Bau Polska i Berger Bau (odcinek G - 219,4 mln zł), konsorcjum spółek Strabag Infrastruktura Południe i Strabag (odcinek I - 609,5 mln zł) oraz to samo konsorcjum zajmuje się budową odcinka H - za 574,5 mln zł.

Śląskie: Najważniejsze inwestycje drogowe. Województwo śląskie się rozwija. Powstają nowe, bezpieczniejsze, bezkolizyjne drogi. Nie oznacza to jednak, że nie pozostało już w tym temacie nic do zrobienia. Przeciwnie. Na dokończenie lub rozpoczęcie ważnych dla województwa śląskiego dróg wciąż czekamy. To trasy, które mają albo usprawnić ruch w aglomeracji, albo też połączyć ją z innymi regionami. Na niektóre drogi, obwodnice kierowcy czekają od ponad dwudziestu lat. Kliknij w galerię powyżej i zobacz 13 najważniejszych inwestycji drogowych województwa śląskiego.