Przebudowa węzła Giszowiec na skrzyżowaniu dróg krajowych 81 i 86Chodzi o modernizację skrzyżowania dróg krajowych nr 81 i 86 © Mat. inwestora
[6/15]

Śląskie: Najważniejsze inwestycje drogowe. Oto 13 dróg ważnych dla regionu [LISTA]

Przebudowa węzła Giszowiec na skrzyżowaniu dróg krajowych 81 i 86

Chodzi o modernizację skrzyżowania dróg krajowych nr 81 i 86. To jedna z dwóch największych drogowych inwestycji w Katowicach. Chodzi o rozbudowę i przebudowę dwóch odcinków dróg krajowych nr 81 (ul. 73 Pułku Piechoty) i 86 (ul. Pszczyńska) o łącznej długości 3,62 km. Oba te odcinki to drogi dojazdowe do autostrady A4. W ramach prac przebudowana zostanie ul. Pszczyńska, a także rozbudowany węzeł Kolista na skrzyżowaniu ul. Pszczyńskiej, Kolistej oraz 73. Pułku Piechoty. W planie są też m.in. remonty odcinków ulic Kolistej i Karolinki, budowa nowych łącznic drogowych. Realizacja przebudowy ma potrwać do 2020 roku.

Śląskie: Najważniejsze inwestycje drogowe. Województwo śląskie się rozwija. Powstają nowe, bezpieczniejsze, bezkolizyjne drogi. Nie oznacza to jednak, że nie pozostało już w tym temacie nic do zrobienia. Przeciwnie. Na dokończenie lub rozpoczęcie ważnych dla województwa śląskiego dróg wciąż czekamy. To trasy, które mają albo usprawnić ruch w aglomeracji, albo też połączyć ją z innymi regionami. Na niektóre drogi, obwodnice kierowcy czekają od ponad dwudziestu lat. Kliknij w galerię powyżej i zobacz 13 najważniejszych inwestycji drogowych województwa śląskiego.