„Złoty gol” Ivana Dornicza dał Unii Oświęcim wygraną w Jastrzębiu

Jerzy Zaborski
Po golu Kamila Kalinowskiego (w tyle, w białej koszulce) hokeiści Unii Oświęcim na nowo uwierzyli, że mogą wygrać w Jastrzębiu z JKH i dopięli swego. Fot. Jerzy Zaborski
Zgodnie z zapowiedziami, niedzielna porażka Aksam Unii u siebie z Sanokiem (1:6) była nawozem dla sukcesu w kolejnym meczu hokejowej ekstraklasy w Jastrzębiu, gdzie oświęcimianie wygrali po „złotym golu” Słowaka Ivana Dornicza z miejscowym JKH 4:3.

Po przestoju w II tercji jeszcze przed drugą pauzą oświęcimianie rozpoczęli pościg za jastrzębianami. Najpierw Kamil Kalinowski przytomnie dołożył łopatkę kija do krążka zagranego przez Mateusza Bepierszcza. Gospodarze nie mogli się nadziwić, jak napastnik Unii mógł się „wkręcić” przed bramkę Przemysława Odrobnego.
Do dogrywki doszło dzięki Michałowi Kasperczykowi, który „przestrzelił” Odrobnego.

Potem Maciej Urbanowicz i Richard Bordowski mogli zapewnić miejscowym pełną pulę, ale w dogrywce lepiej prezentowali się oświęcimianie. Najpierw Wojciech Wojtarowicz przegrał pojedynek z bramkarzem, a potem Ivan Dornicz, wjeżdżając z prawej strony w tercję obronną miejscowych, wypalił niczym z armaty w przeciwne „okienko” i to goście cieszyli się z wygranej. Uruchomił go Wojtarowicz, który częściowo zrehabilitował się za wcześniej zmarnowaną sytuację.

JKH GKS Jastrzębie – Aksam Unia Oświęcim 3:4 po dogr. (1:1, 2:1, 0:1, dog. 0:1)
0:1 Bepierszcz – Gabryś - Kalinowski 11.53, 1:1 Urbanowicz - Rompkowski - Prochazka 17.26, 2:1 Marzec – Bordowski - Kral 29.16, 3:1 Pasiut - Górny - Kulas 30.23, 3:2 Kalinowski - Bepierszcz, Piotrowicz 36.03, 3:3 Kasperczyk – Wojtarowicz - Jaros 54.24, 3:4 Dornicz - Wojtarowicz 61.42.
Sędziował: Paweł Meszyński (Warszawa). Kary: 4 – 6 minut. Widzów: 700.

JKH: Odrobny – Górny, Bryk, Prochazka, Kral, Danieluk – Zatko, Mateusz Rompkowski, Kapica, Pasiut, L. Laszkiewicz – Labryga, Flaszar, Urbanowicz, Zdenek, Bordowski – Pastryk, Sordon, Kogut, Kulas, Marzec.
Aksam: Fikrt – Jakesz, Połącarz, Wojtarowicz, Tabaczek, Jaros – Gabryś, Gabrisz, Barinka, Dornicz, Tvardoń – Piekarski, Kasperczyk, Piotrowicz, Bepierszcz, Kalinowski – Ciura, Adamus, Stachura, Modrzejewski oraz Różański.