Łamator Racibórz na Charytatywnym Meetingu w Oławie

Alek
Łamator Racibórz w Oławie
W Hali Oławskiego OSiR-u odbył się III Charytatywny Meeting NoGi Oława. Celem zawodów była pomoc dla potrzebującego dziecka, a była to 1,5 roczna Nela Wolska, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa oraz współistniejącym wodogłowiem. W zawodach udział wzięło ponad 160 zawodników z całej Polski, a także z Czech oraz Słowacji. Byli tam także zawodnicy klubu Łamator Racibórz.

Organizatorom udało się zebrać 4,5 tyś zł. Klub brazylijski jiu-jitsu Łamator Racibórz reprezentowało trzech zawodników.

Wojciech Wilk startował w kategorii -73,5 kg. Była to bardzo obsadzona kategoria, w której startowało 36 zawodników. Raciborski zawodnik po 5 pojedynkach z których wygrał 4 zdobył brązowy medal.

Kolejnym zawodnikiem, który dotarł do miejsca medalowego był Konrad Chruściel. Stoczył on 3 pojedynki w kategorii +91,5 kg. Po dwóch wygranych walkach i porażce w finale zdobył on srebrny medal.

- Oława nie była szczęśliwym miejscem dla Jana Gatlika z klubu Łamator Racibórz. Przegrał on w pierwszej walce i musiał się pożegnać z turniejem - relacjonuje prezes Tomasz Jabłonka