Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sprzedaż węgla w Mysłowicach. Należy złożyć odpowiedni wniosek

Szymon Kwiatkowski
Szymon Kwiatkowski
Pixabay
Mysłowice przystąpiły do programu dystrybucji węgla na zasadach określonych w tzw. ustawie węglowej. Od 9 listopada mieszkańcy mogą składać wnioski o zakup preferencyjnego paliwa stałego. Na ten moment do miasta wpłynęło już 94 wnioski.

Październik w tym roku zaskoczył nas ciepłymi temperaturami, gdzie potrafiły one sięgać nawet 17° C. Listopad wrócił jednak do temperatury na minusie oraz od czasu do czasu opadów śniegu. Tym bardziej teraz powraca temat handlu węglem przez gminy.

Sprzedaż węgla przez Urząd Miasta w Mysłowicach

Na początku października pisaliśmy o tym, czy Mysłowice zamierzają wysłuchać apelu Jacka Sasina do samorządów i rozpocząć sprzedaż węgla. Do 8 listopada gminy w Polsce miały czas by przystąpić do programu dystrybucji węgla na zasadach określonych w tzw. ustawie węglowej. Od 9 listopada w większości gmin ruszył nabór składania wniosków o wydanie zaświadczenia niezbędnego do takiego zakupu.

W naszym mieście również od 9 listopada można składać wnioski do Urzędu Miasta Mysłowice, pokój 110 A na ulicy Powstańców 1. Wniosek o zakup preferencyjnego paliwa stałego, dostępny jest na stronie miasta lub stacjonarnie w UM. Wszelkich informacji w tej sprawie udziela Wydział Infrastruktury Miejskiej pod nr tel.: 32 317 11 36. Na ten moment na stan z 23 listopada bieżącego roku do Urzędu Miasta w Mysłowicach złożonych zostało 94 wnioski o węgiel po 1,5 tony.

Skąd będzie pochodził sprzedawany węgiel?

Węgiel pochodzić będzie z KWK Mysłowice-Wesoła znajdującej się na ulicy Kopalnianej 5, a miasto jest w trakcie podpisywania umowy z Polską Grupą Górniczą. Z tego też powodu cena węgla za tonę nie jest jeszcze określona. Wiemy, natomiast że nie może być ona większa niż 2 tysiące złotych. Kopalnia dysponuje węglem: kostka (189 ton) oraz groszek II (216 ton). Dodatkowo do dystrybucji przeznaczony będzie również karlik groszek (216 ton) z KWK Piast-Ziemowit.

Jakie warunki trzeba spełnić?

Węgiel od gminy będzie można zakupić pod warunkiem spełnienia jednego z trzech warunków:

  • Osoba, która ubiega się o zakup węgla, otrzymała dodatek węglowy.
  • Gmina pozytywnie rozpatrzyła wniosek o wypłatę dodatku węglowego.
  • Gospodarstwo, nie złożyły wniosku o wypłatę dodatku węglowego, ale spełniają warunki uprawniające do jego otrzymania.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na myslowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto