Zapasy Racibórz: sukces Mariusza Tochwina ZDJĘCIA

oprac. JACK (mat.nadesłany))
Zapasy Racibórz: sukces Mariusza Tochwina ZDJĘCIA. Mariusz Tochwin(58 kg) z MKZ Unia Racibórz wywalczył brązowy medal podczas I Pucharu Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym, który w ten weekend(06-08.03) odbył się w Warszawie.

Pierwszego dnia zawodów zawodnik MKZ Unia
by przebić się do strefy medalowej musiał stoczyć aż pięć walk z wymagającymi rywalami z czego cztery zdołał rozstrzygnął na swoją korzyść. Dzisiaj w decydującym starciu o brązowy medal Mariusz w dość łatwy sposób pokonał zawodnika z UKS Lubzina i zasłużenie wywalczył miejsce na podium.

Niestety, sztuka ta nie udała się Michałowi Kampikowi(63 kg) drugiemu z zapaśników MKZ Unia, który miał szansę na brąz. W walce o trzecią lokatę Michał tym razem musiał uznać wyższość swojego rywala i ostatecznie został sklasyfikowany na 5-6 miejscu. Pozostali zawodnicy z MKZ Unia mimo, że nie zdobyli medali również pokazali się z niezłej strony plasując w czołówce swoich kategoriach wagowych: Filip Świerczewski(54 kg) – 7 miejsce, Kamil Bordo(58 kg) – 9 miejsce i Gracjan Głogiewicz(63 kg) – 7 miejsce.

Nasi zawodnicy, którzy w większości byli młodsi od swoich przeciwników walczyli z nimi jak równy z równym. Tym razem zabrakło jeszcze doświadczenia – podsumował trener Piotr Szczeponiok, który wspólnie z Piotrem Żurawikiem pracuje z kadetami w raciborskiej Unii.