Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS Jastrzębie 2:0. Jastrzębianie nie złapali serii

Piotr Chrobok
GKS Jastrzębie uległ na wyjeździe Termalicy Nieciecza.
GKS Jastrzębie uległ na wyjeździe Termalicy Nieciecza. Piotr Chrobok
GKS Jastrzębie nie podtrzymał passy ze zdobytym punktem. Podopieczni trenera Pawła Ściebury, którym aż do 8. serii gier przyszło czekać na jakąkolwiek zdobycz punktową w obecnym sezonie nie poszli za ciosem i przegrali w wyjazdowym spotkaniu z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza 0:2.

Piłkarze GKS-u Jastrzębie nie przestają rozczarowywać. Zaledwie jeden punkt w siedmiu rozegranych spotkaniach to wynik sporo poniżej oczekiwań, nawet biorąc pod uwagę przebudowę zespołu i zmianę trenera na niedługo przed rozpoczęciem rozgrywek. Jastrzębskim piłkarzom miejsce w szeregu pokazało już wiele zespołów i czynią to kolejne.

W piątek zrobiły to niecieczańskie Słoniki. Aspirujący do włączenia się do walki o awans w szeregi Ekstraklasy podopieczni trenera Mariusza Lewandowskiego nie mieli większych kłopotów w spotkaniu z GKS-em.

Świadomość tego jak trudne będzie to starcie piłkarze z Jastrzębia mieli już na kilka dobrych dni przed jego rozpoczęciem.

- Po analizach gry Termaliki, które mieliśmy, widać, że jest to jeden z lepszych zespołów w tej lidze. Nawet z Arką, mimo, że to spotkanie przegrali, byli lepsi – oceniał jeszcze przed pierwszym gwizdkiem arbitra pomocnik GKS-u Łukasz Zejdler, który podkreślał, że pomimo wymogów, jakie na pewno postawi im rywal, jastrzębska drużyna będzie miała plan na ten mecz i będzie się starała go realizować.

Pojedynek Słoników z jastrzębianami nie ułożył się po myśli przyjezdnych, których od samego początku prześladował niefart. W 10. minucie na pozór niegroźna sytuacja Termaliki – dośrodkowanie z rzutu wolnego. Niefortunna interwencja obrońcy GKS-u, piłka spadła pod nogi Artema Putiwcewa, a ten z bliska pakuje ją do siatki. Raptem kilka chwil później, po kolejnej nieporadnej obronie, tym razem bramkarza Grzegorza Drazika, mogło być 2:0, lecz strzał Patrika Misaka został zablokowany.

Jeszcze przed przerwą futbolówka po uderzeniu Romana Gergela po raz drugi znalazła drogę do bramki jastrzębian. Sędzia dopatrzył się jednak w tej sytuacji faulu Słowaka. Wcześniej natomiast dobrej okazji nie wykorzystał obrońca Marcin Wasielewski, którego strzał niemal otarł się o słupek.

Pośród ogromu sytuacji miejscowych, podopieczni trenera Pawła Ściebury pokusili się ledwie o jedną. W 27. minucie sprzed szesnastki uderzał Kamil Jadach, ale jego uderzenie nieznacznie minęło poprzeczkę.

W drugiej połowie gra nieco się wyrównała. Okazje do korekty rezultatu mieli jedni i drudzy. Po stronie Termaliki swoich sił próbował Piotr Wlazło, a po stronie jastrzębian ponownie Jadach. W obu sytuacjach czujność zachowali golkiperzy, nie dopuszczając do zmiany wyniku. Na dziesięć minut przed końcem meczu gospodarze za sprawą Gergela wykorzystali rzut karny, po wcześniejszym przewinieniu na Adamie Radwańskim.

W meczu z Termalicą GKS poniósł kolejną porażkę, która była już siódmą w ośmiu rozegranych spotkaniach. Podopieczni trenera Pawła Ściebury z zaledwie jednym zdobytym punktem plasują się na ostatnim bezpiecznym miejscu w lidze, będącym jednocześnie przedostatnią, 17. lokatą.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – GKS Jastrzębie 2:0 (1:0)

Bramki: Artem Putiwcew (10) 2:0 Roman Gergel (79-karny)

Żółte kartki: De Amo (Termalica) - Jadach, Zejdler, Bondarenko (GKS)

Termalica: Loska – Wasielewski, De Amo, Putiwcew, Grabowski, Wlazło(89'Matuszewski), Żyra(58'Hubinek), Stefanik(89'Bezpalec), Gergel, Zeman(58'Snopczyński), Misak(74'Radwański).

GKS: Drazik – Kulawiak, Rutkowski, Bondarenko, Zalewski, Zejdler, Jadach(66'Apolinarski), Feruga(71'Bielak), Mróz, Ali, Szczepan(74'Rumin).

Sędziował: Piotr Urban (Warszawa)