Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budżet obywatelski w Jastrzębiu: Ostatnie dni zgłaszania projektów

Piotr Chrobok
Do 15 kwietnia jastrzębianie mogą składać swoje pomysły na realizację budżetu obywatelskiego w mieście.
Do 15 kwietnia jastrzębianie mogą składać swoje pomysły na realizację budżetu obywatelskiego w mieście. UM Jastrzębie-Zdrój
Jeszcze tylko przez kilka najbliższych dni mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju mogą składać pomysły do zrealizowania w mieście w ramach budżetu obywatelskiego. Termin składania propozycji mija 15 kwietnia. W puli budżetu na 2021 rok znalazło się blisko 2,3 miliona złotych.

Dokładnie 2 mln 285 tys. 800 złotych do wykorzystania w ramach budżetu obywatelskiego mają mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju. Każdy, kto ma jeszcze pomysł, jak wykorzystać pieniądze w swojej lokalnej społeczności może złożyć propozycję w Urzędzie Miasta. Termin mija 15 kwietnia.

- Projekt zadania może zgłosić każdy mieszkaniec, który w danym roku kalendarzowym kończy co najmniej 16 lat. Propozycja nie musi być poparta podpisami jej zwolenników. Jedyny podpis pod wnioskiem składa sam wnioskodawca. Istotne jest, że jeden mieszkaniec może złożyć tylko jeden wniosek w danym roku budżetowym. W przypadku przedsięwzięć inwestycyjnych dopuszcza się realizację zadania w ciągu kolejnych dwóch lat budżetowych - informują w Urzędzie Miasta w Jastrzębiu-Zdroju.

W obecnej sytuacji - pandemii koronawirusa propozycję można zgłosić na kilka sposobów: listownie na adres: Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój al. Józefa Piłsudskiego 60, 44-335 Jastrzębie-Zdrój z dopiskiem „Budżet Obywatelski”. Osobiście do skrzynki wystawionej przed budynkiem Urzędu Miasta bądź elektronicznie na adres: [email protected], w formie zeskanowanego formularza.

Lista propozycji zadań zweryfikowanych pozytywnie zostanie podana do publicznej wiadomości na stronie www.jastrzebie.pl, na tablicy ogłoszeń urzędu oraz przekazana zarządom osiedli i sołtysom do 22 maja.

Pula blisko 2,3 miliona złotych na realizację zadań została podzielone na 21 jednostek pomocniczych w ten sposób, że 30% kwoty bazowej otrzymała każda z nich w takiej samej wysokości, 35% proporcjonalnie do jej obszaru i kolejne 35% proporcjonalnie do liczby jej mieszkańców.

W przypadku przekroczenia kwoty będącej do dyspozycji jednostki, na zebraniu otwartym z mieszkańcami osiedla lub zebraniu wiejskim odbędzie się głosowanie. W przypadku, gdy łączna wartość szacunkowa wszystkich zgłoszonych z danej jednostki pomocniczej propozycji zadań nie przekroczy przyznanej kwoty, głosowania mieszkańców nie przeprowadza się.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziwne wpisy Jacka Protasiewicz. Wojewoda traci stanowisko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jastrzebiezdroj.naszemiasto.pl Nasze Miasto