Derby nie porwały fanów na trybunach. GKS Jastrzębie - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1. Zobaczcie ZDJĘCIA kibiców

Piotr Chrobok
Sporo kibiców przyszło na mecz GKS-u Jastrzębie z Podbeskidziem Bielsko-Biała.
Sporo kibiców przyszło na mecz GKS-u Jastrzębie z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Piotr Chrobok
To nie było porywające widowisko. Pierwsze w tym sezonie derby województwa śląskiego na stadionie w Jastrzębiu mogły być lepsze. Mecz zawodził, a więcej działo się na trybunach w sektorze gości, gdzie fani Podbeskidzia odpalili race i zaprezentowali oprawę. Zobaczcie ZDJĘCIA kibiców z meczu GKS Jastrzębie - Podbeskidzie Bielsko-Biała!

GKS Jastrzębie - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1. Derby nie porwały fanów na trybunach. Zobaczcie

Przed własną publicznością odnieśli jedno jedyne zwycięstwo jak dotychczas piłkarze GKS-u Jastrzębie. W 2. kolejce podopieczni trenera Jacka Trzeciaka ograli u siebie najsłabszy w lidze Stomil Olsztyn i zainkasowali trzy oczka. Od tego czasu jastrzębianie bezskutecznie poszukują zwycięstwa.

Ekipa z Harcerskiej wprawdzie nie przegrywa, a o wiele częściej remisuje. W starciu z Podbeskidziem Bielsko-Biała kibice GKS-u liczyli na przerwanie passy meczów bez wygranej.

Jednocześnie jednak zdawali sobie sprawę, że w spotkaniu z bielszczanami będzie to bardzo trudne, gdyż po nieco niemrawym początku spadkowicz z Ekstraklasy, powoli wraca na właściwe tory.

Dla fanów drużyny trenera Jacka Trzeciaka, jak również sympatyków Podbeskidzia, którzy najliczniej w tym sezonie wypełnili sektor gości przy Harcerskiej był prawdziwą próbą cierpliwości.

Na boisku działo się niewiele, żeby nie powiedzieć nic. Dwie szanse z pierwszych minut Marko Roginicia po stronie gości oraz próby Konrada Hadzlika i Kamila Jadacha były jedynymi, które dało się odnotować do 45. minuty.

W drugiej połowie o wiele więcej działo się na trybunach niż na murawie. Kibice gości odpalili środki pirotechniczne i stworzyli oprawę. Mniej więcej w tym samym momencie bliski pokonania Mikołaja Reclafa był Julio Rodriguez.

W 83. minucie sektor gości uradował Konrad Gutowski, zdobywając bramkę na wagę wygranej. Kibice gospodarzy starali się wesprzeć ich dopingiem w końcówce, ale na nic się to zdało.

Derby nie porwały fanów na trybunach. GKS Jastrzębie - Podbe...

GKS Jastrzębie - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Konrad Gutowski (83)

GKS: Reclaf - Borkała, Słodowy, Bojdys, Kulawiak, Kamiński, Kuczałek, Balboa(54. Zejlder), Handzlik, Jadach(54. Feruga), Rumin(79. Zalewski). Trener: Jacek Trzeciak.

Podbeskidzie: Polacek - Gutowski, Mikołajewski, Rodriguez, Kowalski-Haberek, Gach, Polkowski(66. Janota), Roginić(74. Wełniak), Frelek, Merebashvili(86. Wypych), Biliński. Trener: Piotr Jawny.

Żółte kartki: Słodowy, Zejdler, Kuczałek - Frelek, Mikołajewski, Roginić, Gutowski

Sędziował: Wojciech Myć (Lublin)