Druga porażka Jastrzębskiego ze Skrą 0:3

Katarzyna Spyrka
W drugim półfinałowym spotkaniu Jastrzębskiego Węgla ze Skrą Bełchatów, jastrzębianie przegrali 3:0 (25:19), (27:25), (25:20). MVP spotkania został Bartosz Kurek, przyjmujący bełchatowian.

Drugi mecz półfinału PlusLigi nie był szczęśliwy dla siatkarzy z Jastrzębia. Przegrana oddaliła "pomarańczowych" od awansu do finału Mistrzostw Polski. W rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzi Skra (2:0).

Dzisiejszy mecz był dużo słabszy w wykonaniu Jastrzębskiego, który wczoraj wyrwał gospodarzom dwa sety i doprowadził do tie-breaka.

Wczoraj, mimo doskonałej gry Jastrzębskiego Węgla, pierwsze półfinałowe spotkanie w PlusLidze ze Skrą Bełchatów jastrzębianie przegrali 3:2 (18:25), (25:22), (21:25), (25:22), (15:11). Bardzo zacięty, niemal trzygodzinny pojedynek zapowiadał wyrównaną walkę obydwu drużyn w dalszej części rywalizacji.

Półfinałowa rywalizacja przenosi się teraz do Jastrzębia. Po świątecznej przerwie, w środę, 10 kwietnia odbędzie się trzeci mecz pomiędzy Skrą i Jastrzębskim. Spotkanie może się okazać decydujące, jeśli po raz trzeci wygrają bełchatowianie, to właśnie oni zagrają w finale i ósmy raz z rzędu powalczą o Mistrzostwo Polski. Żeby tak się nie stało, jastrzębianie muszą wygrać teraz trzy spotkania z rzędu. Jedno jest pewne, na własnej hali w Jastrzębiu, przy wsparciu kibiców, siatkarzom z Jastrzębia będzie się grało lepiej niż na wyjeździe. Wsparcie fanów się przyda, a więc już dziś rezerwujcie bilety. Sprzedaż ruszyła już na portalu kupbilet.pl.