Drugie miejsce KS Nautilus w zawodach na Słowacji [FOTO]

Bartosz Wojsa
Klub Nautilus w Jastrzębiu: drugie miejsce w zawodach
Klub Nautilus w Jastrzębiu: drugie miejsce w zawodach KS Nautilus
Klub Nautilus w Jastrzębiu: drugie miejsce w zawodach. Jastrzębscy pływacy wzięli udział w I rundzie Środkowoeuropejskiego Pucharu Młodzieży w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji.

Kilka dni temu pływacy z Klubu Sportowego Nautilus z Jastrzębia-Zdroju wzięli udział w I rundzie Środkowoeuropejskiego Pucharu Młodzieży w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji. Drużyna zdobyła II miejsce, ustępując Czechom, a wyprzedzając drużynę ze Słowacji.

W zawodach uczestniczyło 20 zawodników i zawodniczek, a wśród nich:
Dziewczęta - Lotko Maja, Granat Martyna, Kiliszewska Sonia, Oszkiel Tatiana, Gorys Magdalena, Pacyna Emilia, Oszkiel Wiktoria, Brychcy Magdalena, Dziura Marta, Gajór Martyna , Kiliszewska Stefania, Gorys Klaudia i Rzepka Zuzanna.

_Chłopcy _– Kruszyk Bartosz, Szajter Jakub, Dyrszka Hubert, Czarnowski Patryk, Granat Rafał, Łabędź Błażej, Kosmowski Jakub.

- W najmłodszej kategorii wiekowej E0 dziewcząt (do 9 lat) wspaniale wypadła Majka Lotko, która trzykrotnie stawała na podium, ostatecznie w wieloboju uzyskując 3 miejsce .Natomiast w kategorii E0 chłopców znakomicie spisał się Bartosz Kruszyk, który uplasował się na drugim miejscu w wieloboju - mówi Katarzyna Granat z KS Nautilus.

W kategorii E dziewcząt (10-11 lat) dobrze spisały się dwie reprezentantki jastrzębskiego klubu. Najlepszą okazała się Sonia Kiliszewska, która zwyciężyła w wieloboju (pierwsza na 200 m PP i 100 m PP, na 50 BF zajęła czwartą pozycję). Jej klubowa koleżanka Tatiana Oszkiel (w indywidualnych konkurencjach trzykrotna srebrna medalistka) w wieloboju uplasowała się na 3 miejscu.

W tej samej kategorii wiekowej bardzo dobrze wypadł Jakub Szajter, w wieloboju miał 2 miejsce (na dystansie 50 m BF był pierwszy.)

- W kategorii D chłopców (12-13 lat) bardzo dobrze zaprezentował się Hubert Dyrszka, który w wieloboju wywalczył 3 miejsce. Hubert wygrał na 100 m PP z czasem 0:50,08 oraz wywalczył drugie miejsce na podium na dystansie 400 m PP - dodaje Katarzyna Granat.

Nieco słabiej poszło zawodniczkom w kategorii D dziewcząt. Pozytywną niespodzianką było zdobycie brązowego medalu w wyścigu na 50 m BF przez Martę Dziura.

W najstarszej kategorii wiekowej w ramach ŚPM w kategorii C dziewcząt świetnie spisała się Zuzanna Rzepka, która w wieloboju uzyskała I miejsce (poprawiła Rekord Klubu na 400 m PW z czasem 3:49,44 zdobywając zarazem I miejsce na tym dystansie, podobnie jak na 100 m PP, druga była na 50 BF).

Z kolei Klaudia Gorys wywalczyła w wieloboju II miejsce (w startach indywidualnych zdobyła komplet medali – złoto na 50 m BF ,srebro na 100 m PP i brąz na 400 m PW)

Wśród zawodników kat. C sportowcy zdobyli po jednym medalu. Jakub Kosmowski na dystansie 100 m PP wywalczył srebrną pozycję. Rewelacyjnie popłynął Rafał Granat, który w bardzo zaciętej walce na dystansie 50 m BF wywalczył brązową lokatę.

Klub Nautilus w Jastrzębiu: drugie miejsce w zawodach. Zobaczcie zdjęcia!