Dwanaście medali dla jastrzębskiego klubu w zawodach pływackich [FOTO]

Bartosz Wojsa
Pływacy w Jastrzębiu: zdobyliśmy dwanaście medali
Pływacy w Jastrzębiu: zdobyliśmy dwanaście medali Klub Pływacki H2O Jastrzębie-Zdrój
Pływacy w Jastrzębiu: zdobyliśmy dwanaście medali. To duży sukces zawodników Klubu Pływackiego H2O z naszego miasta. W miniony weekend wywalczyliśmy w sumie trzy złote medale, cztery srebrne i pięć brązowych. Zobaczcie zdjęcia!

W minioną sobotę młodzie zawodnicy z Klubu Pływackiego H2O w Jastrzębiu-Zdroju wzięli udział w II Wiosennych Zawodach Pływackich w miejscowości Wola w gminie Miedźna. 21-osobowa drużyna z naszego miasta stanęła ramię w ramię z ponad 400 młodymi zawodnikami z województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

- Wyniki naszych zawodników napawają optymizmem. Jak na początek sezonu, są naprawdę niezłe. Jestem bardzo zadowolony z ich postawy podczas rywalizacji sportowej. Mam nadzieję, że nasi zawodnicy nadal będą trenować z takim zaangażowaniem jak dotychczas i będą przywozić wiele medali z kolejnych zawodów – mówi prezes KP H2O, Grzegorz Mosoń.

A jest, z czego się cieszyć, bo pływacy w miniony weekend zdobywali łącznie dwanaście medali - w tym trzy złote, cztery srebrne i pięć brązowych. Tylko w sobotnich zawodach podopieczni trenerek Edyty Klimek i Marzeny Zielińskiej wywalczyli aż dziesięć medali.

W niedziele natomiast nasi zawodnicy brali udział w V Międzynarodowym Mitingu Pływackim "Szukamy Młodych Talentów” w miejscowości Herby. - Pojechali tam, żeby zdobyć cenne doświadczenie i obycie w tak dużej imprezie, w której brało udział 550 zawodników z 34 klubów z Polski i Czech - zaznacza prezes Mosoń.

W tych zawodach zdobyli 2 brązowe medale, a wszystko dzięki dwóm zawodniczkom - Annie Wątrobie i Milenie Koral. Dziewczyny osiągnęły ten sukces na dystansie 50 m stylem klasycznym.

Wyniki sobotnich zawodów:
Rocznik 2008:
Radosław Saj, 3 miejsce - 25 m stylem klasycznym, 3 miejsce - 25 m stylem grzbietowym

Rocznik 2007:
Natalia Grech, 1 miejsce - 25 m stylem dowolnym, 1 miejsce - 25 m stylem klasycznym. Natalia została jednocześnie najlepszą zawodniczką według punktacji FINA w swojej kategorii wiekowej.

Rocznik 2006:
Anna Wątroba, 1 miejsce - 100 m stylem dowolnym, 2 miejsce - 50 m stylem klasycznym

Rocznik 2005:
Gabriela Kapol, 2 miejsce - 100 m stylem grzbietowym

Rocznik 2001:
Zuzanna Rzepka, 2 miejsce - 100 m stylem dowolnym, 3 miejsce - 100 m stylem grzbietowym