Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Fałszywy policjant w Jastrzębiu. 83-latka straciła oszczędności życia. Ostrzeżcie seniorów!

Jacek Bombor
Jacek Bombor
Fałszywy policjant w Jastrzębiu. 83-latka straciła oszczędności życia.
Fałszywy policjant w Jastrzębiu. 83-latka straciła oszczędności życia. pixabay
Oszuści podający się za policjantów zadzwonili do 83-latki w środę, 25 listopada. Wykorzystali naiwność staruszki, zabrali jej oszczędności życia - straciła 70 tysięcy złotych!

Fałszywy policjant w Jastrzębiu. 83-latka straciła oszczędności życia. Ostrzeżcie seniorów!

Oszuści podający się za policjantów zadzwonili do 83-latki w środę, 25 listopada. Wykorzystali naiwność staruszki, zabrali jej oszczędności życia - straciła 70 tysięcy złotych!
Tego dnia około 12.00 do pokrzywdzonej zadzwonił mężczyzna, podając się za policjanta i twierdził, że jej mieszkanie jest pod obserwacją przestępców.

- Poinformował ją, że posiada sfałszowany dowód osobisty na jej nazwisko, a pieniądze, które posiada w domu, mogą być fałszywe, dlatego trzeba sprawdzić ich autentyczność. Seniorka postąpiła zgodnie z instruktażem przekazanym przez rozmówcę. Po chwili do mieszkania przyszedł mężczyzna, który przedstawił się za policjanta, po czym zabrał 70 tysięcy złotych i wyszedł. Twierdził, że za 30 minut je przyniesie. Niestety kobieta nie doczekała się ich zwrotu. Po około godzinie kobieta zorientowała się, że padła ofiarą perfidnych oszustów żerujących na osobach starszych - wyjaśnia Halina Semik, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Pamiętajmy, że POLICJANCI nigdy i pod żadnym pozorem nie zwracają się z prośbą o przekazanie żadnych kwot pieniędzy. Każdy, kto zetknie się z podobnym sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji – numer alarmowy 112. Pamiętajmy, że szybkie powiadomienie policji przyczyni się do przerwania przestępczej działalności oszustów.
Oszustwa „na wnuczka” i „na policjanta”, to oszustwa, w których ofiarami są przeważnie osoby starsze. Metoda działania przestępców w takich przypadkach za każdym razem jest bardzo podobna. Najczęściej wyszukują osobę, jej adres i numer telefonu w książce telefonicznej, po czym nawiązują kontakt. Podają się za członka rodziny: wnuczka, kolegę, przyjaciela, a ostatnio najczęściej policjanta. W tym ostatnim przypadku informują najczęściej, że prowadzą akcję przeciwko przestępcom, którzy okradają ludzi z oszczędności ich życia. Do tego prowadzą rozmowę w taki sposób, że osoba pokrzywdzona jest przekonana, że rozmawia z prawdziwym policjantem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jastrzebiezdroj.naszemiasto.pl Nasze Miasto