Finał PlusLigi: Zobacz ZDJĘCIA kibiców z meczu Jastrzębskiego Węgla z Aluron CMC Wartą Zawiercie!

Tomasz Kuczyński
W sobotę 27 kwietnia 2024 roku w drugim meczu finału PlusLigi Jastrzębski Węgiel przegrał z Aluronem CMC Wartą Zawiercie 1:3. W rywalizacji play off do dwóch zwycięstw jest 1:1, co oznacza, że w niedzielę rozegrany zostanie decydujący o mistrzostwie trzeci mecz. Zobacz ZDJĘCIA kibiców obu drużyn z hali w Jastrzębiu-Zdroju.

Zobacz zdjęcia kibiców obu drużyn - KLIKNIJ TUTAJ

W pierwszym meczu finałowym Jastrzębski Węgiel wygrał w środę w Zawierciu 3:0 przełamując passę porażek z „Jurajskimi Rycerzami” w tym sezonie (dwie w fazie zasadniczej oraz w finale Pucharu Polski). Jastrzębianie czwarty raz z rzędu zagrali o złoto PlusLigi, Aluron jest finałowym debiutantem, dlatego kibice Jastrzębskiego Węgla liczyli na koniec rywalizacji o złoto już w sobotę. Fani z Zawiercia, których nie mogło zabraknąć w hali w Jastrzębiu-Zdroju, mieli nadzieję na przedłużenie walki do niedzieli.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu finału PlusLigi: Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta Zawiercie, 27.04.2024 r.

Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta: Pierwszy set na przewagi

Zawiercianie od początku postawili twarde warunki Jastrzębskiemu Węglowi. Wynik oscylował wokół remisu, aż goście wypracowali dwa punkty przewagi - 17:15. Jednak szybko było 18:18 nadal trwała wyrównana walka. Aluron miał piłkę setową przy wyniku 24:23. Zacięty set kończył się na przewagi. W ostatniej akcji Trevor Clevenot zaatakował po bloku i skończyło się 27:25 dla drużyny z Zawiercia.

Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta: Goście poprawili wynik i morale

Podrażnieni gospodarze mocno zaczęli drugiego seta i było 6:3 po bloku Jurija Gladyra nad Mateuszu Bieńku. Szalał Jean Patry i kiedy mieliśmy 12:8 trener Michał Winiarski poprosił o czas. Jastrzębianie dalej robili swoje - 14:8. „Winiar” drugi raz zareagował przerwą przy wyniku 16:9. Set wyglądał na przegrany, więc trener dokonywał zmian, odpoczywał Karol Butryn. Wynik 21:13, 23:16 mówił sam za siebie. Aluron poprawiał stan posiadania (23:19) i tym razem Marcelo Mendez wziął czas. Patry posłał piłkę w aut - 23:20! Z 24:20 goście jeszcze doszli na 24:22, ale Jastrzębski Węgiel już na więcej nie pozwolił.

Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta: Przepychanki po meczu!

Aluron podniósł morale przed trzecim setem, co było widać w tej partii, w której goście prowadzili dwoma punktami, a potem odskoczyli już na 19:15. Z zagrywki bombardował Bartosz Kwolek i goście mieli setbola przy 24:18, a partię zakończyli do 19.

W czwartym secie po asie Butryna goście byli na prowadzeniu 10:7 i z czasu dla drużyny skorzystał trener Mendez. Zawiercianie grali jak natchnieni - 14:10. Jastrzębscy kibice nadal głośno dopingowali swój zespół wierząc w odrobienie strat. Gospodarze nie odpuszczali i mieli już tylko punkt do odrobienia (16:15) i wtedy trener Winiarski przerwał grę. Jastrzębski Węgiel dogonił rywali - 16:16! As Clevenota dał prowadzenie 19:17 Aluronu. Szybko było 19:19. Zawiercianie nie złamali się i mieli dwie piłki meczowe przy wyniku 24:22. W końcówce gospodarze mieli wielkie pretensje do sędziów (chodziło o ustawienie Aluronu na boisku), doszło nawet do przepychanek, ale wynik seta 25:23 dla gości został utrzymany.

Mecz trwał 133 minuty, a MVP wybrano Bartosza Kwolka.

PlusLiga
Drugi mecz finału: Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (25:27, 25:22, 19:25, 23:25)

Jastrzębski Węgiel: Tomasz Fornal, Norbert Huber, Jean Patry, Rafał Szymura, Jurij Gladyr, Benjamin Toniutti,Jakub Popiwczak (libero) oraz Ryan Sclater, Jarosław Macionczyk.

Aluron: Miłosz Zniszczoł, Miguel Tavares, Bartosz Kwolek, Mateusz Bieniek, Karol Butryn, Trevor Clevenot, Luke Perry (libero) oraz Daniel Gąsior, Patryk Łaba, Thibault Rossard.

Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw): 1:1. Decydujący mecz w niedzielę w Jastrzębiu-Zdroju (godz. 14.45).

Drugi mecz 3. miejsce: Projekt Warszawa - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (26:24, 29:27, 25:21)
Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw): 2:0 dla Projektu, który zdobył brązowy medal mistrzostw Polski.