GKS Jastrzębie - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:0. Remis na pożegnanie [GALERIA Z TRYBUN]

Piotr Chrobok
Ostatni mecz sezonu w Jastrzębiu przyciągnął sporą liczbę fanów. Najwierniejsi odpalili race. Piotr Chrobok
GKS Jastrzębie po bezbramkowym remisie podzielił się punktami z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Najwięcej satysfakcji po tym spotkaniu mogą mieć kibice, którzy do ostatniego domowego meczu jastrzębian czekali aż ci wywalczą pierwszy punkt po spowodowanej koronawirusem przerwie. Zobaczcie zdjęcia kibiców z meczu GKS Jastrzębie - Bruk-Bet Termalica Nieciecza!

Kibice GKS-u Jastrzębie w meczu z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza mieli ostatnią w tym sezonie okazję do dopingowania jastrzębian przy Harcerskiej.

Starcie jastrzębian z popularnymi Słonikami było nie tylko ostatnim meczem domowym GKS-u, ale też ostatnią szansą dla fanów na zobaczenie jakiegokolwiek zwycięstwa podopiecznych Pawła Ściebury u siebie. Jak dotąd po wznowieniu rozgrywek GKS u siebie zawodził na całej linii.

Niekorzystne wyniki minionych tygodni osiągane przez jastrzębian nie zniechęciły kibiców do przyjścia na stadion i przyciągnęło sporą liczbę widzów. Najwierniejsi kibice jak zwykle zajęli miejsca w tzw. „młynie”, skąd prowadzili gorący doping. Wywiesili też wymowną flagę z napisem: „Z tobą na dobre i na złe”. W pierwszych minutach odpalili też race.

Doping kibiców GKS-u okazał się na tyle skuteczny, że przyniósł jastrzębianom pierwszy domowy punkt po spowodowanej koronawirusem przerwie.

Warto dodać, że w Jastrzębiu na sektorach kibiców gospodarzy pojawiła się też grupa fanów Słoników, którzy remisując bezbramkowo zaprzepaścili szansę na awans do baraży o PKO BP Ekstraklasę już w meczu z GKS-em.

W sezonie 2019/2020 GKS nie zagra już meczu u siebie. W ostatniej kolejce ogółem, jastrzębianie pojadą do Legnicy na mecz z tamtejszą Miedzią.

O tym, czy kolejne spotkanie przy Harcerskiej odbędzie się w ramach rozgrywek pierwszej czy drugiej ligi zadecyduje ostatnia kolejka. Na ten moment w tabeli Fortuna I ligi GKS plasuje się na... miejscu. Kilka lokat nad strefą spadkową.

Wszystko wskazuje jednak na to, że obojętnie w której lidze w przyszłym sezonie będą występować jastrzębianie, ich mecze będzie mogła oglądać zwiększona do 50% pojemności stadionu liczba widzów.