GKS Jastrzębie - GKS Bełchatów 1:1. Podział punktów w górniczym starciu [ZDJĘCIA]

Piotr Chrobok
Kolejny mecz w Jastrzębiu pomiędzy GKS-ami tym razem nie znalazł zwycięzcy.
Kolejny mecz w Jastrzębiu pomiędzy GKS-ami tym razem nie znalazł zwycięzcy. Piotr Chrobok
GKS Jastrzębie - GKS Bełchatów 1:1. Remis w meczu 4. kolejki Fortuna I Ligi w Jastrzębiu-Zdroju. Podopieczni Jarosława Skrobacza podzielili się punktami z drużyną beniaminka z Bełchatowa. Na bramkę Gojnego z rzutu karnego, odpowiedział kapitalnym uderzeniem Mateusz Marzec. Zobaczcie zdjęcia z tego spotkania!

Trzy Górnicze Kluby Sportowe występują w tym sezonie na zapleczu Ekstraklasy. Zostać najlepszym z nich, to cel jaki przyświecał w starciu z GKS-em Bełchatów, podopiecznym Jarosława Skrobacza. Po zwycięstwie z GKS-em Tychy 2:1, jastrzębianie mieli chrapkę na pokonanie kolejnego górniczego zespołu. Zadanie udało się wypełnić połowicznie. Jastrzębianie ani nie wygrali, ani nie przegrali. W ich starciu z GKS-em Bełchatów padł remis 1:1.

Pierwsza połowa była wyjątkowo bezbarwna. Oba zespoły długo wchodziły w mecz, przez pierwszy kwadrans grając bardzo niedokładnie. Z biegiem czasu, swoje warunki gry narzucił GKS Jastrzębie. Podopieczni Jarosława Skrobacza nie byli w stanie pokusić się o nic więcej niż przewagę w posiadaniu piłki i atak pozycyjny na połowie przeciwnika. Co ciekawe podbramkowe zagrożenie częściej tworzyli sobie piłkarze GKS-u Bełchatów. Strzały gości bez problemu bronił jednak Grzegorz Drazik. Najgroźniejsza okazja w pierwszej części gry miała miejsce jeszcze na jej początku. Po jednym z nieporozumień, wśród „Brunatnych” nadarzającą się okazję mógł wykorzystać Jakub Wróbel, ale jego zamiary dobrze odczytał defensor z Bełchatowa.

Zgromadzeni na Stadionie Miejskim kibice liczyli, że druga część gry przyniesie o wiele więcej emocji. Na miłą odmianę, widzowie nie musieli długo czekać. Już w 49. minucie w polu karnym, jednego z gospodarzy sfaulował Artur Golański. Sędzia bez zastanowienia wskazał na „wapno”, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Dawid Gojny.

Stracona bramka rozjuszyła przyjezdnych, którzy rzucili się do ataku. Zaledwie kilka minut po stracie bramki dogodne okazje do wyrównania zmarnowali Mateusz Marzec i Bartłomiej Bartosiak. Pierwszego z nich zatrzymał dobrze spisujący się dzisiaj Drazik, z kolei drugi był jeszcze bliższy szczęścia. Bartosiakowi na drodze do bramki stanął bowiem słupek. W 59. minucie kontuzji w starciu z zawodnikiem gości doznał Drazik. Uraz okazał się na tyle poważny, że w jego miejsce na boisku musiał zameldować się rezerwowy bramkarz GKS-u Jastrzębie, Mariusz Pawełek.

Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, „Brunatni” w końcu dopięli swego. Strzałem marzenie popisał się Mateusz Marzec, nie dając szans Pawełkowi. Kilka minut przed ostatnim gwizdkiem, gospodarze mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale główkę Adama Żaka znakomicie wybronił Paweł Lenarcik. Ostatecznie do końca spotkania więcej bramek już nie padło i drużyny podzieliły się punktami.

Kolejne spotkanie u siebie, podopieczni Jarosława Skrobacza rozegrają w ostatnią sobotę miesiąca, 31 sierpnia. Jastrzębianie podejmą wówczas u siebie Odrę Opole. W międzyczasie, piłkarzy GKS-u czekają dwa mecze na wyjeździe. W najbliższą środę, 21 sierpnia, w Radomiu zmierzą się z miejscowym Radomiakiem, z kolei w następną niedzielę, 25 sierpnia w Poznaniu staną w szranki z tamtejszą Wartą.

GKS Jastrzębie - GKS Bełchatów 1:1 (0:0)

Bramki: 49. Gojny (karny) – 79. Marzec

Kartki: 26. Norkowski, 43. Skórecki 73. Kulawiak 90+2. Żak – 56. Mas, 64. Grolik, 65. Magiera, 90+6. Wołkowicz

GKS 1962 Jastrzębie: Drazik (59. Pawełek) – Gojny, Kulawiak, JAroszek, Bojdys, Liszka (81. Żak), Norkowski, Tront, Skórecki, Jadach (66. Ali), Wróbel

PGE GKS Bełchatów: Lenarcik – Wołkowicz, Magiera, Grolik, Grzelak, Golański, Czajkowski, Marzec (83. Flaszka), Biel, Bartosiak (90+3. Putin), Mas (59. Kocyla)