GKS Jastrzębie - Górnik Łęczna 1:1. GKS w końcu punktuje - zobacz ZDJĘCIA. Wicelider zatrzymany przy Harcerskiej

Piotr Chrobok
GKS Jastrzębie podzielił się punktami z Górnikiem Łęczna.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
GKS Jastrzębie podzielił się punktami z Górnikiem Łęczna. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Piotr Chrobok
GKS Jastrzębie w końcu punktuje. Po serii czterech kolejnych porażek jastrzębianie wreszcie dopisali oczko do swojego konta. W domowym meczu pod wodzą tymczasowego trenera GKS zremisował z wiceliderem tabeli Fortuna 1. ligi, Górnikiem Łęczna 1:1. Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Jastrzębie – Górnik Łęczna.

GKS Jastrzębie - Górnik Łęczna 1:1. Wicelider zatrzymany przy Harcerskiej

Z tymczasowym trenerem - Łukaszem Włodarkiem - na ławce trenerskiej i nowym-starym kapitanem, Kamilem Jadachem na murawie przystąpili do kolejnego meczu domowego piłkarze GKS-u Jastrzębie.

Ekipa z Harcerskiej, z którą na cztery dni przed sobotnim spotkaniem pożegnał się dotychczasowy szkoleniowiec, Paweł Ściebura (umowę z 35-latkiem rozwiązano za porozumieniem stron) nie znalazła następcy trenera.

Asystent byłej już miotły jastrzębian szans na punkty w rywalizacji z wiceliderującym Górnikiem Łęczna upatrywał w poprawie skuteczności. Debiut w roli trenera na szczeblu Fortuna 1. ligi udał się Włodarkowi. Jego drużyna po czterech przegranych meczach, wreszcie zremisowała.

Spotkanie jastrzębian z łęcznianami było kontynuacją domowej serii spotkań GKS-u. Jastrzębianie, którzy przegrali u siebie dwa ostatnie mecze pojedynek z wiceliderami tabeli rozpoczęli bez kompleksów. Gospodarze postawili na posiadanie piłki i atak rywala wysokim pressingiem. Zaskoczeni piłkarze gości najwyraźniej nie spodziewali się takiej postawy miejscowych i jedynie przyglądali się poczynaniom GKS-u.

Po kilku strzałach ostrzegawczych ze strony ekipy z Jastrzębia, na które zdecydował się między innymi Marek Mróz, nie podejrzewani przez nikogo podopieczni trenera Łukasza Włodarka wyszli na prowadzenie.

W 21. minucie gry wrzutkę Kamila Jadacha głową wykończył Daniel Szczepan, pokonując Macieja Gostomskiego. Napastnik, dla którego było to drugie trafienie w drugim kolejnym meczu jeszcze przed przerwą mógł podwyższyć. Futbolówkę z głowy Szczepana „zdjął” jednak kapitan Górników, Leandro.

Faworyzowani piłkarze z Łęcznej w pierwszej części meczu byli niemal bezradni. Zauważył to trener Kamil Kiereś, który już w szatni dokonał trzech zmian w swojej jedenastce.

Roszady w jedenastce przyjezdnych pozwoliły im zepchnąć jastrzębian do defensywy, ale nadal to oni w najważniejszej ze statystyk utrzymywali przewagę w postaci jednej bramki.

Taki stan rzeczy utrzymał się do 72. minuty spotkania. Wówczas do wyrównania doprowadził Bartosz Śpiączka, uderzeniem głową, lobując wysuniętego Grzegorza Drazika, wprowadzonego dosłownie kilka chwil wcześniej w miejsce zgłaszającego uraz pleców Mariusza Pawełka.

Jastrzębianie zremisowali, choć powinni byli wygrać. Pięć minut po straconym golu, sytuację sam na sam z Gostomskim przegrał jednak Farid Ali, a dobitkę Ukraińca wybili defensorzy łęcznian. Jeszcze lepszą okazję GKS zmarnował w 88. minucie, gdy po zamieszaniu piłka ostemplowała słupek bramki Górnika Łęczna.

GKS Jastrzębie – Górnik Łęczna 1:1 (1:0