GKS Jastrzębie lepszy od Stali Mielec. Doping fanów pomógł w odniesieniu zwycięstwa [GALERIA KIBICÓW]

Piotr Chrobok
Niezbyt sprzyjająca pogoda oraz późna pora rozgrywania meczu sprawiła, że na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu pojawiło się mniej osób niż zwykle. Ci jednak, którzy przybyli na obiekt przy ulicy Harcerskiej nie pożałowali swojej decyzji. GKS zagrał naprawdę solidne spotkanie i pokonał faworyzowaną Stal Mielec 1:0. Bohaterem meczu został strzelec jedynego gola, Kamil Adamek. Byliście na tym spotkaniu? Poszukajcie się w galerii zdjęć!

Z nadzieją na obejrzenie kolejnego zwycięstwa przybyli na Stadion Miejski w Jastrzębiu, kibice miejscowego GKS-u. Przed podopiecznymi Jarosława Skrobacza zadanie było jednak niełatwe. Ich rywalem jeden z zespołów faworyzowanych do awansu, Stal Mielec, która przed tygodniem przerwała fenomenalną serię spotkań bez porażki lidera z Częstochowy. Ostatecznie, ku uciesze kibiców GKS pokonał Stal Mielec 1:0, po bramce Kamila Adamka.

Po pierwszej połowie na tablicy widniał bezbramkowy remis. Silniejsza na papierze Stal, ewidentnie nie grała dzisiaj swojej piłki. Zdecydowanie bliżej strzelenia gola byli podopieczni Jarosława Skrobacza. Już w 9. minucie, minimalnie niecelnie uderzył Skórecki, a niespełna kwadrans później zakotłowało się w polu karnym Stali, ale piłka nie wpadła do siatki. W końcówce pierwszej części spotkania "setkę" miał Bartosz Jaroszek, ale i on nie zdołał pokonać bramkarza gości. Wraz z gwizdkiem kończącym pierwszą część gry, to kibice gospodarzy mogli czuć niedosyt.

Taki stan rzeczy, piłkarze GKS-u odmienili jednak w drugiej połowie. Podopieczni Jarosława Skrobacza poczuli krew i po piętnastu minutach przerwy zaatakowali jeszcze bardziej. Już na początku drugiej części gry, w bramce Stali dwoił się i troił Seweryn Kiełpin, jednak i on musiał kiedyś skapitulować. Pierwsza i jedyna bramka spotkania padła w 67. minucie. Futbolówkę na szósty metr Kamilowi Adamkowi wystawił inny Kamil - Jadach, a temu pierwszemu nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do siatki. Chwilę później po bliźniaczej akcji, okazję znów miał Adamek, ale dzisiejszego wieczora stać go było tylko na jedno trafienie. Plasująca się wyżej w tabeli Stal, nie stworzyła sobie w drugiej połowie żadnej groźnej sytuacji. Co więcej, w końcówce dobrą okazję z rzutu wolnego tuż przed polem karnym przyjezdnych mieli jeszcze gospodarze, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. Ostatecznie GKS Jastrzębie pokonał Stal Mielec 1:0.

Kolejne spotkanie, kibice GKS-u będą mogli zobaczyć na własnym obiekcie za niespełna dwa tygodnie. W środę, 24 kwietnia do Jastrzębia przyjedzie walcząca o utrzymanie Bytovia Bytów, zaś w weekend poprzedzający ten mecz, jastrzębianie udają się do Poznania, gdzie zagrają z miejscową Wartą.

12 kwietnia 2019, 20:30 - Jastrzębie Zdrój (Stadion Miejski)
GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) 1-0 Stal Mielec
Kamil Adamek 66

GKS Jastrzębie: 1.Drazik – 16. Dominik Kulawiak, 3.Kacper Kawula, 17.Kamil Szymura, 94.Dawid Gojny – 8.Kamil Jadach (72, 12.Jakub Wróbel), 32.Bartosz Jaroszek, 21.Marek Mróz, 7.Patryk Skórecki (65, 44.Rafał Adamek), 10.Farid Ali – 28.Kamil Adamek (89, 27.Oskar Mazurkiewicz).

Stal Mielec: 87.Seweryn Kiełpin – 22.Mateusz Spychała, 3.Krzysztof Kiercz, 4.Martin Dobrotka, 6.Leândro (61, 9.Andreja Prokić) – 14.Łukasz Janoszka, 20.Grzegorz Tomasiewicz, 8.Maciej Urbańczyk, 17.Bartosz Nowak, 23.Krystian Getinger (78, 51.Rafał Grodzicki) – 19.Adrian Paluchowski(61, 5.Marcel Gąsior).

Żółte kartki: Gojny, R.Adamek, Ali - Kiercz, Dobrotka, Tomasiewicz.