GKS Jastrzębie - Pniówek Pawłowice 4:1 Jastrzębianie rozbili trzecioligowca w trzech tercjach

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze GKS Jastrzębie rozegrali dziś pierwszy zimowy sparing
Piłkarze GKS Jastrzębie rozegrali dziś pierwszy zimowy sparing fot. gksjastrzębie.com
Piłkarze GKS Jastrzębie rozegrali pierwszy sparing tej zimy. Podopieczni trenera Pawła Ściebury rozgromili w Nieboczowach Pniówka Pawłowice 4:1. Spotkanie składało się z trzech 40-minutowych tercji, a w szeregach pierwszoligowca wystąpiło dwóch testowanych piłkarzy.

Mecz GKS Jastrzębie z Pniówkiem Pawłowice był spotkaniem starych znajomych. Wszak trenerem trzecioligowca jest były szkoleniowiec jastrzębian, a obecny dyrektor Akademii GKS Grzegorz Łukasik. W zespole z Pawłowic gra także wielu zawodników w przeszłości związanych z GKS Jastrzębie m.in. Rafał Adamek, Wojciech Caniboł, Oskar Mazurkiewicz, Tomasz Musioł, Bartosz Semeniuk, Dawid Weis czy Damian Zajączkowski.

Zobacz koniecznie

Pierwszy zimowy sparing jastrzębian rozegrano na boisku ze sztuczną murawa w Nieboczowach i składał się on z trzech 40-minutowych tercji. W zespole GKS testowani byli dwaj pomocnicy Kajetan Szmyt z Warty Poznań i Dariusz Kamiński z Wisłoki Dębica, którzy rozpoczęli grę w podstawowej jedenastce.

Wyższość drużyny Fortuna 1. Ligi nad Pniówkiem nie podlegała dyskusji, choć jastrzębianie przed meczem zaliczyli rano zajęcia na siłowni. Już w 10 minucie prowadzenie dla podopiecznych trenera Pawła Ściebury zdobył z rzutu wolnego Farid Ali. W II tercji wynik podwyższyli najpierw Dominik Kulawiak wykorzystując dośrodkowanie Dawida Witkowskiego, a później Marek Mróz popisując się ładnym strzałem.

Musisz to wiedzieć

W III tercji trener Ściebura dokonał kolejnych zmian w składzie, ale jastrzębianie nie zamierzali zwalniać tempa i kolejną bramkę strzelił Jakub Apolinarski. Pniówek odpowiedział honorowym trafieniem byłyego gracza GKS Wojciecha Caniboła. Kolejny mecz kontrolny piłkarzy GKS Jastrzębie czeka w sobotę. Ich rywalem będzie II-ligowy Hutnik Kraków, a spotkanie odbędzie się pod Wawelem.

Nie przeocz

GKS Jastrzebie - Pniówek Pawłowice 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Bramki
1:0 Farid Ali (10-wolny), 2:0 Dominik Kulawik (49), 3:0 Marek Mróz (53), 4:0 Jakub Apolinarski (94), 4:1 Wojciech Caniboł (96)

Jastrzebie Drazik (80. Maciejowski) - Kulawiak (61. Szczęch), Słodowy (61. Szcześniak), Bondarenko (80. Łaski), Witkowski (61. Zalewski), Bielák (61. Feruga), Jadach, Zejdler, Mróz (61. Dzida), Ali (61. Apolinarski), Rumin (61. Szczepan).