GKS zainaugurował sezon. Remis jastrzębian w Niepołomicach [RELACJA]

Szymon Kamczyk
W meczu GKS-u Jastrzębie z Puszczą Niepołomice, kibice nie zobaczyli bramek.
W meczu GKS-u Jastrzębie z Puszczą Niepołomice, kibice nie zobaczyli bramek. arc.
Ze sporym niedosytem wracali do domów piłkarze GKS-u Jastrzębie. W meczu 1. kolejki Fortuna I ligi, podopieczni Jarosława Skrobacza bezbramkowo zremisowali w Niepołomicach z tamtejszą Puszczą, choć to oni mieli więcej okazji do zdobycia bramki.

Przedsezonowe sparingi rozbudziły oczekiwania piłkarzy i kibiców GKS-u Jastrzębie. W jednym z nich, podopieczni Jarosława Skrobacza pokonali Puszczę Niepołomice 2:0. Z tym samym rywalem jastrzębianie mierzyli się w minioną sobotę, jednak na boisku w Niepołomicach padł wynik 0:0.

Stroną przeważająca w spotkaniu bez wątpienia byli gracze GKS-u. Mimo to, pierwszą groźną okazję stworzyli sobie gospodarze. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w poprzeczkę uderzył Wiktor Żytek. Podbramkowe zagrożenie zdecydowanie pobudziło jastrzębian do gry. W dalszej części spotkania to oni atakowali bramkę rywali. Dobrze, choć niecelnie uderzał Bartosz Jaroszek, kiedy w 24. minucie kibice widzieli już piłkę w siatce, futbolówka po strzale Rafała Adamka zatrzymała się na słupku. Dogodne okazje do zdobycia bramki mieli również Marek Mróz i Damian Tront. W międzyczasie, z rzutu wolnego w słupek bramki strzeżonej przez Grzegorza Drazika uderzył Konrad Stępień.

W drugiej połowie, żadna z drużyn nie atakowała już z takim animuszem. Przewagę nadal mieli jednak piłkarze GKS-u. Najgroźniejszą okazję, która mogła przesądzić o wyniku meczu zmarnował w 90. minucie spotkania Jakub Wróbel. Napastnik najlepiej odnalazł się w polu karnym rywali i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jego strzał głową instynktownie odbił bramkarz Puszczy. Ostatecznie podopieczni Jarosława Skrobacza zremisowali bezbramkowo z Puszczą Niepołomice. Należy jednak pamiętać, że w poprzednim sezonie GKS ani razu nie znalazł sposobu, aby urwać drużynie z Niepołomic choćby punkt.

Okazję do zainkasowania pierwszego kompletu punktów, piłkarze GKS-u będą mieli w najbliższą sobotę, kiedy to na własnym obiekcie zmierzą się z GKS-em Tychy.