Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Innowacyjne działania służby więziennej w Jastrzębiu-Zdroju. Młodzież uczy się jak nie trafić do więzienia

OPRAC.:
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Funkcjonariusze Służby Więziennej postanowili przekazać młodzieży wiedzę na temat przyczyn popełniania przestępstw, odpowiedzialności karnej nieletnich oraz przedstawili realia stosowania środków przymusu bezpośredniego
Funkcjonariusze Służby Więziennej postanowili przekazać młodzieży wiedzę na temat przyczyn popełniania przestępstw, odpowiedzialności karnej nieletnich oraz przedstawili realia stosowania środków przymusu bezpośredniego ZK Jastrzębie-Zdrój
JASTRZĘBIE-ZDRÓJ. Wzrost działań mających na celu edukację prawno-kryminalną młodzieży, stał się powodem do przeprowadzenia innowacyjnych lekcji przez funkcjonariuszy służby więziennej w Jastrzębiu-Zdroju. Młodzież uczyła się na temat przyczyn popełniania przestępstw, odpowiedzialności karnej nieletnich oraz realiów stosowania środków przymusu bezpośredniego.

Młodzież z Jastrzębia-Zdroju uczy się jak nie trafić za kraty

Bezpośredni kontakt z uczniami i stworzenie atmosfery otwartej rozmowy na trudne tematy. To główne zamierzenia lekcji, które funkcjonariusze służby więziennej z Jastrzębia-Zdroju, przeprowadzili wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Jastrzębiu-Zdroju. Młodzież uczyła się czym są zjawiska prowadzące do popełniania przestępstw oraz jakie grożą konsekwencje działań nieletnich w świetle prawa karnego. Mówiąc krócej, funkcjonariusze uczyli, jaka grozi odpowiedzialność za swoje nieprzemyślane decyzje.

- W ostatnich latach zauważalny jest wzrost działań mających na celu edukację prawno-kryminalną młodzieży. Inicjatywa spotkała się z pozytywnym przyjęciem zarówno ze strony uczniów jak i nauczycieli. Wprowadzenie takiej formy edukacji prawnej do szkół może stać się inspiracją dla innych placówek edukacyjnych ukierunkowanych na profilaktykę i edukację młodego pokolenia - przekazuje por. Grzegorz Bojda.

Jednym z elementów spotkania było zaprezentowanie przez funkcjonariuszy środków przymusu bezpośredniego, aby zobrazować realia działań służby więziennej.

- To nie tylko zwiększyło świadomość młodzieży na temat konsekwencji popełniania przestępstw, ale również przyczyniło się do zrozumienia roli funkcjonariuszy w systemie wymiaru sprawiedliwości - dodaje por. Grzegorz Bojda.

Jak podkreślają funkcjonariusze, edukacja prawna młodzieży to innowacyjne podejście, które łączy teorię z praktyką. Profilaktyka, walka z uzależnieniami i doradztwo zawodowe, prowadzone przy współpracy z funkcjonariuszami służby więziennej z Zakładu Karnego w Jastrzębiu-Zdroju, pomagają uczniom zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do odpowiedzialnego życia w społeczeństwie.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jastrzebiezdroj.naszemiasto.pl Nasze Miasto