Jastrzębianin, Kamil Przybyła wyśmienicie rozpoczął 2023 rok. Młody biegacz pobił swój rekord życiowy na 1000m. To najlepszy wynik w kraju

Piotr Chrobok
Kamil Przybyła (drugi od lewej) ze znakomitym wynikiem został rzecz jasna zwycięzcą zawodów. UM Jastrzębie
Z czasem nieco ponad 2,5 minuty pokonał odległość 1000 metrów reprezentujący barwy jastrzębskiego klubu TL Athletics, Kamil Przybyła. Lekkoatleta zanotował doskonały występ podczas mitingu w czeskiej Ostrawie. Nie tylko pobił swój rekord życiowy, ale może się przy okazji pochwalić najszybszym biegiem na tym dystansie w kraju, w kategorii juniorów do lat 20.

Kamil Przybyła, lekkoatleta z Jastrzębia znakomicie rozpoczął 2023 rok

Takiego otwarcia nowego roku, jak Kamil Przybyła życzyłby sobie chyba każdy sportowiec. Biegacz, reprezentujący barwy jastrzębskiego klubu TL Athletics już podczas pierwszych tegorocznych zawodów może się pochwalić sukcesem.

18-letni jastrzębianin podczas zawodów w czeskiej Ostrawie został zwycięzcą biegu na 1000 metrów. Dystans kilometra pokonał w czasie nieco ponad 2,5-minuty, dokładnie 2 minut 31 sekund i 53 setnych. A to pozwoliło mu nie tylko wygrać.

Jastrzębianin pobiegł najszybciej w kraju i pobił swój rekord życiowy

Sukces lekkoatlety śmiało można nazwać potrójnym. Kamil Przybyła nie tylko wygrał zawody, ale zrobił to z czasem, jakiego nie udało się w tym roku osiągnąć żadnemu biegaczowi w kategorii junior do lat 20.

Tak szybko nie biegał nawet sam jastrzębianin. Czas 2:31.53 to od mitingu w Ostrawie nowy rekord życiowy biegacza. Swój dotychczasowy najlepszy rezultat w hali na dystansie kilometra, który wynosił 2:38.67, Kamil Przybyła poprawił aż o ponad 7 sekund.

Szanse na kolejne sukcesy zarówno jastrzębianin, jak i jego koledzy z klubu TL Athletics będą mieli już niebawem. W najbliższym czasie lekkoatleci wystartują na kolejnym mitingu. Tym razem w Brzeszczach, gdzie odbędzie się pojedynek pomiędzy zawodnikami ze Śląska i Moraw.