Jastrzębie: Kamil Glik wspierał piłkarzy GKS-u w meczu ze Stomilem Olsztyn. Niestety, jastrzębianie przegrali na oczach reprezentanta Polski

Piotr Chrobok
Kamil Glik spotkanie GKS-u m.in. razem z córką, która miała nawet na sobie nową koszulkę meczową jastrzębian. Jakub Trzciński/Facebook GKS Jastrzębie SA
Pochodzący z Jastrzębia reprezentant Polski, Kamil Glik na żywo wraz z córką obserwował zmagania GKS-u Jastrzębie w meczu 2. kolejki rozgrywek 2. ligi ze Stomilem Olsztyn. Obecność piłkarza nie przyniosła jednak szczęścia ekipie trenera Piotra Dziewickiego, która przegrała 1:2.

Jastrzębie: Kamil Glik z trybun wspierał piłkarzy GKS-u w meczu ze Stomilem Olsztyn

Dokładnie 1156 osób - jak podaje oficjalna strona internetowa klubu - zasiadło na trybunach Stadionu Miejskiego w Jastrzębiu podczas spotkania GKS-u ze Stomilem Olsztyn. Wśród kibiców, którzy zagrzewali jastrzębian do boju był między innymi pochodzący z Jastrzębia, obrońca reprezentacji Polski, Kamil Glik.

Swoją obecnością na meczu drużyny z rodzinnego miasta sam piłkarz pochwalił się w swoich mediach społecznościowych, udostępniając relację na Instagramie. Na stadionie uchwycił go też między innymi klubowy fotoreporter GKS-u Jastrzębie.

Z wykonanego przez niego zdjęcia wiadomo, że Glik - który nie kryje swojego przywiązania do miasta - mecz jastrzębian z drużyną ze stolicy Warmii i Mazur obserwował razem z córką. Ta miała nawet na sobie nową meczową koszulkę drużyny z Harcerskiej.

Glik nie przyniósł szczęścia GKS-owi. Na meczu jastrzębian był już nie po raz pierwszy

Obecność Kamila Glika na meczu GKS-u Jastrzębie to nie pierwszyzna. Zawodnik, który w ostatnim sezonie występował na boiskach włoskiej Serie B - w Benevento - obecny był na jastrzębskim stadionie chociażby przed kilkoma sezonami, gdy jastrzębianie grali derbowy mecz z GKS-em Katowice. Wówczas spotkanie zakończyło się porażką gospodarzy (1:2).

Taki sam rezultat padł też w meczu GKS-u ze Stomilem Olsztyn. Wprawdzie jastrzębianie po golu Farida Alego na początku meczu wyszli na prowadzenie, lecz goście szybko - po zaledwie kilku minutach - wyrównali. W drugiej połowie olsztynianie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, w 75. minucie gry zdobywając bramkę dająca im wygraną.