Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jastrzębie-Zdrój: supernowoczesny przenośnik trafi do kopalni Borynia. ZOBACZCIE

JACK, oprac. JSW
Jastrzębie-Zdrój: supernowoczesny przenośnik trafi do kopalni Borynia.
Jastrzębie-Zdrój: supernowoczesny przenośnik trafi do kopalni Borynia. JSW
Jastrzębie-Zdrój: supernowoczesny przenośnik trafi do kopalni Borynia. ZOBACZCIE. Został zaprojektowany i wykonany przez Jastrzębskie Zakłady Remontowe

Jastrzębie-Zdrój: supernowoczesny przenośnik trafi do kopalni Borynia. ZOBACZCIE


Jastrzębskie Zakłady Remontowe zaprezentowały pierwszy przenośnik zgrzebłowy podścianowy
wykonany własnymi siłami według własnego projektu. W ten sposób JZR dołączyły do wąskiej grupy czołowych producentów maszyn i urządzeń górniczych. To ogromny krok w kierunku rozwoju, zwłaszcza, że do tej pory JZR zajmowały się głównie remontem i modernizacją urządzeń górniczych.

- To dla nas wielki dzień. Po dziewięciu miesiącach ciężkiej pracy i zaangażowaniu wielu osób: konstruktorów, technologów i pracowników produkcji, możemy zaprezentować nasze dzieło - powiedział Rafał Rychter, prezes zarządu Jastrzębskich Zakładów Remontowych.

Przenośnik zgrzebłowy podścianowy typu PPJZR–850 oficjalnie zaprezentowany został w hali produkcyjnej Jastrzębskich Zakładów Remontowych.

- Ogromnie się cieszę i serdecznie wszystkim gratuluję realizacji tego projektu – powiedział Tomasz Śledź, zastępca prezesa zarządu JSW ds. technicznych.

- To dopiero początek procesu ujednolicenia kompleksów ścianowych, jaką zamierzamy wprowadzić we wszystkich naszych kopalniach - dodał wiceprezes Tomasz Śledź.

Przenośnik zgrzebłowy podścianowy, to urządzenie umożliwiające odbiór transportowanego urobku
z przenośnika zgrzebłowego ścianowego i przekazanie go na inne urządzenie odbierające, np. przenośnik taśmowy.

Pierwszy przenośnik już w przyszłym tygodniu trafi na kopalnię KWK Borynia-Zofiówka-Jastrzębie, a dokładniej do Ruchu Borynia. W skład przenośnika zgrzebłowego typu PPJZR–850 wchodzą: kruszarka urobku KUJZR–4z, urządzenie przekładkowe UPJZR–KP1200 oraz stacja zwrotna linowa PTJZR–SZL1. Wszystkie urządzenia zostały w całości zaprojektowane i wykonane w Jastrzębskich Zakładach Remontowych, a do ich produkcji użyto materiałów najwyższej jakości o znacznie większej wytrzymałości niż te dotychczas stosowane w górnictwie. W urządzeniach zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań. Poprawią ich niezawodność i warunki bezpieczeństwa pracowników obsługi podczas eksploatacji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jastrzebiezdroj.naszemiasto.pl Nasze Miasto