Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jastrzębska Spółka Węglowa przyjmie do pracy 1870 osób!

Jacek Bombor
Na zdjęciu górnicy z kopalni „Pniówek”, gdzie zostanie przyjętych kilkuset nowych pracowników.
Na zdjęciu górnicy z kopalni „Pniówek”, gdzie zostanie przyjętych kilkuset nowych pracowników.
To znakomita wiadomość dla mieszkańców. Największy pracodawca w Jastrzębiu, właśnie ogłosił nabór do pracy w kopalniach. - W tym roku przyjmiemy do pracy 1870 nowych osób.

To znakomita wiadomość dla mieszkańców. Największy pracodawca w Jastrzębiu, właśnie ogłosił nabór do pracy w kopalniach.

- W tym roku przyjmiemy do pracy 1870 nowych osób. Podania można składać u nas już od 4 do 29 lutego w działach zatrudnienia poszczególnych zakładów spółki - poinformowała we wtorek Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzecznik spółki.

To największe od lat przyjęcia w kopalniach - w zeszłym roku przyjęto 1228 pracowników.

Taka informacja cieszy mieszkańców stutysięcznego Jastrzębia, gdzie nadal co druga rodzina utrzymywana jest z pracy w górnictwie.

- To nasze bogactwo. Oby tylko koniunktura na węgiel nadal była taka dobra, bo wtedy wszyscy na tym skorzystamy - mówi Michał Jaźwiński, obecnie pracownik prywatnej firmy, który zamierza złożyć podanie do pracy w kopalni "Zofiówka". - Wiadomo, że na kopalni zawsze są większe pieniądze, z wykształcenia jestem ślusarzem, więc może akurat będę miał szczęście i się dostanę - mówi mężczyzna.

Kogo poszukuje spółka?

- Czekamy na wykwalifikowanych górników, pomocników dołowych, ślusarzy, hydraulików, elektromonterów. Brakuje także pracowników z wykształceniem wyższym: elektryków, mechaników, automatyków, geologów, mierników i absolwentów szkół ekonomiczno-finansowych. Mile widziane będą osoby posiadające kwalifikacje przydatne do zatrudnienia w Zakładach Przeróbki Mechanicznej Węgla - wyjaśnia Katarzyna Jabłońska-Bajer.

Andrzej Sobczak, dyrektor zespołu polityki zatrudnienia JSW wyjaśnia, że pracy pod ziemią preferowane będą osoby w wieku do 30 lat, które mają wykształcenie górnicze lub staż pracy pod ziemią.

- Natomiast osoby, które złożyły podania wcześniej, a są dalej zainteresowane podjęciem u nas pracy, muszą je złożyć ponownie. Przypominamy, że nie będą rozpatrywane podania osób, które skorzystały ze świadczeń Górniczego Pakietu Socjalnego. Wszyscy kandydaci do pracy będą oczywiście musieli przejść procedurę kwalifikacyjną obejmującą badania lekarskie oraz psychotechniczne - tłumaczy dyrektor Sobczak.

Obecnie średnia płaca w kopalniach JSW wynosi nieco ponad 5671 złotych brutto.

- Górnik zaraz po szkole na początek może liczyć na 1300-1400 złotych na rękę. Gdy podniesie kwalifikacje i po 5 latach dostanie Kartę Górnika, może dostać dwa razy więcej. Oczywiście pracownicy z doświadczeniem od razu pewnie dostają większe pieniądze - zastanawia się Andrzej Ciok, wiceszef "Solidarności" w spółce.

Zainteresowani pracą w kopalniach powinni się zgłosić w działach zatrudnienia kopalń:

Borynia (ul. Węglowa 4, tel. 756-11-13), Jas-Mos (ul. Górnicza 1, tel. 756-31-13), Zofiówka (ul. Rybnicka 6, tel. 756-51-13), Pniówek (Pawłowice, ul. Krucza 18, tel. 756-21-13), Krupiński (Suszec, ul. Piaskowa 35, tel. 756-61-13), Budryk (Ornontowice, ul. Zamkowa 10, tel. 239 56 10).

Podania są przyjmowane również w Zakładzie Logistyki Materiałowej w Jastrzębiu przy ulicy Armii Krajowej 1, tel. 756-40-02.

od 7 lat
Wideo

Jakie są wczesne objawy boreliozy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jastrzebiezdroj.naszemiasto.pl Nasze Miasto