Jastrzębski W. - Kędzierzyn-Koźle 2:0

Leszek Jaźwiecki
Igor Yudin prezentuje ostatnio wysoką formę
Igor Yudin prezentuje ostatnio wysoką formę fot. Jakub Jaźwiecki
W trzecim meczu półfinałowym PlusLigi siatkarze Jastrzębskiego Węgla przegrali z ZAKSĄ Kędzierzyn 2:3. W rywalizacji do trzech zwycięstw kędzierzynianie prowadzą 2:1 i oni są bliżej awansu do finału. Dzisiaj czwarte spotkanie obu drużyn i gospodarze nie mogą sobie już pozwolić na porażkę.

- Chcieliśmy skończyć tą rywalizację u siebie, nie udało się i teraz w lepszej sytuacji jest drużyna z Kędzierzyna - mówił po meczu kapitan gospodarzy Grzegorz Łomacz.

Początkowi nic nie zapowiadało, że jastrzębianie zejdą z parkietu pokonani. Gospodarze wygrali pierwszego seta wysoko i bardzo pewnie. Potem w ich szeregach nastąpiło rozluźnienie, które wykorzystali siatkarze z Kędzierzyna.

Dwoma następnymi setami obie drużyny się podzieliły i o zwycięstwie musiał zadecydować tie break. Gra w piątym secie była niezwykle wyrównana.
Przy stanie 10:9 dla ZAKSY koszmarny błąd popełnił Adam Nowik, przerzucił piłkę na drugą stronę umożliwiając tym samym skuteczny atak gościom. ZAKSA objęła dwupunktową przewagę i już do końca jej nie roztrwoniła.

O miejsca 1-4

Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (25:15, 21:25, 25:20, 15:25, 13:15)

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 2:1 dla Kędzierzyna