Jastrzębski Węgiel - Czarni Radom 3:0. Mistrzowie Polski rosną w siłę. Szósta z rzędu wygrana bez straty seta jastrzębian. RELACJA Z MECZU

Piotr Chrobok
Jastrzębianie popis gry dali szczególnie w drugim secie.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Jastrzębianie popis gry dali szczególnie w drugim secie. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Piotr Chrobok
Szóste zwycięstwo z rzędu odnotowali siatkarze Jastrzębskiego Węgla, pokonując w ostatnim tegorocznym meczu w PlusLidze (3:0) ekipę Cerrad Enea Czarnych Radom. Na uwagę zasługuje fakt, że w żadnym z tych sześciu spotkań jastrzębianie nie stracili ani jednego seta. Zobaczcie zdjęcia z meczu Jastrzębski Węgiel - Czarni Radom! FOTORELACJA

Jastrzębski Węgiel - Czarni Radom 3:0. Mistrzowie Polski rosną w siłę

Nie uniknęli wpadek broniący tytułu mistrzów Polski siatkarze Jastrzębskiego Węgla w pierwszej części sezonu PlusLigi. Podopieczni trenera Andrei Gardiniego, którzy w opinii ekspertów uchodzą za największego faworyta do sięgnięcia po kolejne złoto mistrzostw Polski, na półmetku sezonu muszą oglądać plecy Grupy Azoty Zaksy Kędzierzyn-Koźle.

Ostatni czas to jednak jeśli chodzi o dyspozycję Pomarańczowych hossa mistrzów Polski. Siatkarze z Jastrzębia pięć poprzednich spotkań wygrali nie tracąc w nich ani jednego seta. Znakomita passa miała być kontynuowana w ostatnim w tym roku meczu PlusLigi z Czarnymi Radom.

Jastrzębianie wszystkie atuty do zwycięstwa mieli po swojej stronie. Łatka faworyta w meczu z radomianami ciążyła jednak siatkarzom Jastrzębskiego Węgla bardziej niż zwykle. Efekt? Kilka punktów straty już na początku gry (5:8). Po zdobytym zagrywką punkcie Łukasza Wiśniewskiego wydawać się mogło, że wszystko u Pomarańczowych wraca na dobre tory (10:9), lecz wkrótce niecelny atak Tomasza Fornala sprawił, że z przodu znów znalazła się ekipa Czarnych (14:16).

Przyjmujący jastrzębian to, co zepsuł, oddał z nawiązką. Show Fornala w polu serwisowym dał mistrzom Polski prowadzenie (22:16). W ślady jastrzębianina poszedł środkowy z Radomia, Bartłomiej Lemański, po asie którego przewaga Jastrzębskiego Węgla stopniała (22:18), ale nie przeszkodziła w wygranej (25:18).

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU JASTRZĘBSKI WĘGIEL - CZARNI RADOM

Początek drugiej partii to pokaz siły mistrzów Polski. Pięć pierwszych akcji gospodarze rozstrzygnęli na swoją korzyść i prowadzili (5:0). Gdyby do tego dorobku doliczyć ich zdobycze z pierwszego seta, to jastrzębianie zdobyli aż osiem oczek z rzędu. Kapitalne wejście w odsłonę numer dwa znacznie ułatwiło Pomarańczowym grę w tej części meczu.

Jastrzębski Węgiel trzymał rywala na dystans, a swoją przewagę dodatkowo powiększał. Przy stanie (12:5) było już niemal jasne, że tylko katastrofa odbierze miejscowym zwycięstwo w kolejnym secie. Niewiadomą były jedynie rozmiary wygranej. Te ostatecznie urosły do niebotycznych wręcz rozmiarów.

Mistrzowie Polski jeszcze przed decydującą fazą seta zdobyli dziesięć punktów zapasu (17:7), a w końcówce jeszcze podkręcili tempo i wygrali (25:9).

Druzgocący triumf Pomarańczowych wcale nie odebrał jednak pewności siebie i chęci dalszej gry przyjezdnym z Radomia. Wpływu nie miało na to nawet szybko objęte prowadzenie (5:2) w kolejnej odsłonie. Goście starali się odrabiać straty i udało im się to. Silnym atakiem doprowadzili do wyrównania (7:7), a potem nawet objęli kilkupunktowe prowadzenie (8:11).

Przebudzenie w szeregach jastrzębian długo nie nadchodziło (11:16), ale gdy nadeszło, to w najlepszym możliwym momencie. Pomarańczowi dopadli rywali na pięć oczek przed końcem (20:20). Od tej chwili to oni rozdawali karty, a rozdali je tak, że wygrali (25:22) i cały mecz 3:0.

Jastrzębski Węgiel - Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:18, 25:9, 25:22)

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Toniutti, Gladyr, Wiśniewski, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Szymura, Tervaportti.

Czarni Radom: Faryna, Kędzierski, Lemański, Warda, Ademar, Berger, Masłowski (libero) oraz Rusin.