Jastrzębski Węgiel ma najlepszą młodzież w kraju! FOTO

KASIA fot. Jastrzębski Węgiel
Jastrzębski Węgiel ma najlepszą młodzież w kraju! Juniorzy JW zdobyli Mistrzostwo Polski juniorów.

Jastrzębski Węgiel ma kolejny powód do dumy. Tym razem młodzi siatkarze sięgnęli po złoto!

W rozegranym w Częstochowie finale Mistrzostw Polski juniorów Jastrzębski Węgiel pokonał LOTOS Trefl Gdańsk 3:0 i został mistrzem kraju w swojej kategorii wiekowej!

W trwającym od środy turnieju jastrzębska drużyna wygrała wszystkie mecze (trzy grupowe, półfinał oraz finał). Ostatnie spotkanie było jednostronnym widowiskiem. Nasza drużyna zagrała na wysokim poziomie, w ani jednym z setów nie dając większych szans rywalom.

Finał: LOTOS Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel 0:3 (20:25, 17:25, 11:25)
Jastrzębski Węgiel: Śliż, Gil, Kwolek, Wysocki, Szmajduch, Stelmach, Popiwczak (libero) oraz Kukulski, Magnuszewski, Ernastowicz, Śnieżek, T. Piotrowski

Trzech zawodników Jastrzębskiego Węgla otrzymało nagrody indywidualne. Bartosz Kwolek został wybrany najlepiej zagrywającym zawodnikiem turnieju, Jakub Popiwczak – najlepszym libero, zaś Łukasz Wysocki – najlepiej blokującym.

Wszystkie wyniki meczów z udziałem Jastrzębskiego Węgla:
Jastrzębski Węgiel - AZS UWM Olsztyn 3:2 (25:22, 21:25, 23:25, 25:18, 15:12)
Jastrzębski Węgiel - Czarni Radom 3:1 (25:20, 22:25, 25:15, 25:20)
Jastrzębski Węgiel – Chemik Bydgoszcz 3:2 (31:29, 21:25, 25:20, 23:25, 15:10)
Półfinał: Jastrzębski Węgiel – Wifama Łódź 3:2 (23:25, 25:21, 25:12, 22:25, 15:10)