Jastrzębski Węgiel prezentuje drużynę i wygrywa ze Stalą Nysa w meczu otwarcia

Piotr Chrobok
Jastrzębski Węgiel w meczu otwarcia sezonu pokonał Stal Nysę 3:1.
Jastrzębski Węgiel w meczu otwarcia sezonu pokonał Stal Nysę 3:1. Piotr Chrobok
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla jeszcze nieoficjalnie, bo na razie w meczu towarzyskim, ale rozpoczęli sezon 2020/21. W meczu otwarcia Pomarańczowi pokonali Stal Nysę 3:1. Wcześniej odbyła się prezentacja zespołu. Wydarzenie ze względu na objęcie Jastrzębia czerwoną strefą toczyło się bez udziału publiczności.

Jastrzębski Węgiel zainaugurował sezon 2020/21. W tradycyjnym meczu otwarcia podopieczni trenera Luke'a Reynoldsa zmierzyli w czterosetowym pojedynku ze Stalą Nysa, w którym zwyciężyli 3:1.

Mecz otwarcia dla niedawnych triumfatorów Letniej Ligi PLS z beniaminkiem PlusLigi był dość wyrównanym pojedynkiem. Wyjątek stanowiła jedynie pierwsza partia, w której o wiele lepiej spisywali się gospodarze. Jastrzębianie nie dość, że prezentowali wyższy poziom od rywali to przede wszystkim nie popełniali takiej ilości błędów jak siatkarze z Nysy, którzy psuli niezliczoną ilość zagrywek. Pierwszego seta Pomarańczowi wygrali aż 25:13.

W kolejnej odsłonie zawodnicy Stali zdecydowanie poprawili swoją grę i zaczęli dawać się we znaki siatkarzom Jastrzębskiego Węgla. Przy stanie 21:15 w drugim secie, goście pokazali charakter i doprowadzili do remisu 24:24. W rywalizacji na przewagi więcej zimnej krwi zachowali już jednak miejscowi, którzy wygrali 26:24.

Dobra końcówka przegranego przez Stal seta nie była przypadkiem, co przyjezdni udowodnili w trzeciej partii. Nysanie odnaleźli swój rytm gry, wykorzystali przetasowania w składzie jastrzębian i to oni zwyciężyli 25:23.

Czwarty set bez względu na jego wynik zgodnie z przedmeczową umową trenerów był ostatnim w piątkowym spotkaniu. Ostatecznie Pomarańczowi zwyciężyli w nim dość wysoko 25:17 i mogli się cieszyć z triumfu w całej potyczce.

- Nie był to mecz, który na stał na najwyższym poziomie, ale kilka akcji mogło się podobać - przyznał Dariusz Luks, trener Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

Przed meczem odbyła się prezentacja drużyny. Ze względu na objęcie Jastrzębia tzw. czerwoną strefą nie mogli uczestniczyć w niej kibice, którzy z Halą Widowiskowo-Sportową łączyli się za pośrednictwem transmisji online.

- To trudny czas dla kibiców, dla klubu, ale zdrowie jest najważniejsze. Liczę, że na tej hali niedługo się zobaczymy – mówił prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol.

- Życzę, żeby to był sezon udany dla nas wszystkich – dodał sternik klubu z Jastrzębia, który przyznał, że jak co sezon Pomarańczowi są gotowi do walki o najwyższe cele w lidze i w Europie.

W trakcie prezentacji kibice mieli okazję zobaczyć sprzed ekranów komputerów nowych siatkarzy Pomarańczowych, których w sezonie 2020/21 będzie aż dziewięciu. Drużyna przed rozgrywkami dokonała wzmocnień na wszystkich pozycjach. Do zespołu dołączyli: atakujący Mohammed Al Hachdadi, libero Szymon Biniek, środkowi Łukasz Wiśniewski i Patryk Cichosz-Drzyzga (z Akademii Talentów JW), rozgrywający Eemi Tervaportti oraz aż czwórka przyjmujących Yacine Louati, Rafał Szymura, Stanisław Wawrzyńczyk w ramach trzy miesięcznego transferu, a także Michał Gierżot, który podobnie jak Cichosz-Dzyga przeszedł do pierwszej drużyny z juniorów Akademii Talentów.

Fani poznali także nowe, przygotowane specjalnie na nadchodzący sezon sportowe koszulki JW utrzymane w biało-pomarańczowej tonacji komplety domowe, szaro-pomarańczowej stroje wyjazdowe i niebiesko-białe koszulki libero.

Sezon PlusLigi siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozpoczną za niespełna miesiąc – 12 września w Zawierciu, gdzie zmierzą się z miejscowym Aluronem Wartą CMC Zawiercie.

Jastrzębski Węgiel - Stal Nysa 3:1 (25:13, 26:24, 23:25, 25:17)

Jastrzębski Węgiel:Al Hachdadi, Kampa, Gladyr, Szalacha, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero)

Stal Nysa: Komenda, Bućko, Bartman, Ben Tara, M’Baye, Lemański, Ruciak (libero)