Jastrzębski Węgiel - Projekt Warszawa 0:3. Druga z rzędu domowa porażka Pomarańczowych [GALERIA Z TRYBUN]

Piotr Chrobok
Jastrzębski Węgiel mimo dopingu kibiców przegrał z Projektem Warszawa 0:3.
Jastrzębski Węgiel mimo dopingu kibiców przegrał z Projektem Warszawa 0:3. Piotr Chrobok
Jastrzębski Węgiel – Projekt Warszawa 0:3 (21:25, 15:25, 20:25). Nie tak wyobrażali sobie spotkanie Jastrzębskiego Węgla z Projektem Warszawa kibice tych pierwszych. Podopieczni Roberto Santilliego w marnym stylu przegrali ze stołeczną drużyną w trzech setach. Byliście na tym spotkaniu? Koniecznie poszukajcie się w galerii zdjęć!

Tydzień po porażce z Mistrzem Polski, Zaksą Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel podejmował w swojej hali kolejnego medalistę z ubiegłego sezonu PlusLigi. Tym razem terminarz przydzielił Pomarańczowym zespół Projektu Warszawa.

Morale siatkarzy i kibiców gospodarzy podbudowane zostały nieco w wyjazdowym meczu z MKS-em Będzin, który podopieczni Roberto Santilliego wygrali bez straty seta. Liczących w tym sezonie na złoty medal Mistrzostw Polski po piętnastu latach przerwy kibiców Pomarańczowych jeszcze bardziej ucieszyć mogła wygrana z topowym zespołem ligi.

Podobnie jak w meczu z Zaksą, mecz drugiej i trzeciej drużyny poprzedniego sezonu także okrzyknięto hitem kolejki. Atmosfera siatkarskiego święta przeniosła się nawet na trybuny. Hala nie wypełniła się niemal do ostatniego miejsca, mimo że część krzesełek zagospodarowali również kibice z Warszawy. Ze względu na termin spotkania, który przypadł na dwa dni przed kolejną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, mecz poprzedziło odśpiewanie hymnu narodowego i biało-czerwona kartoniada.

Ostatecznie z podniesionymi głowami obiekt opuszczała garstka kibiców z Warszawy, których Projekt pokonał Jastrzębskiego Węgla (3:0). Przewaga stołecznej drużyny widoczna była szczególnie w drugim secie, który wygrała aż dziesięcioma punktami.

Kolejne spotkania przed własną publicznością jastrzębianie zagrają już w nadchodzącym tygodniu. We wtorek (12.11) podejmą Indykpol Olsztyn, a w piątek (15.11) zagrają ze Ślepskiem Suwałki.