Jastrzębski Węgiel - Projekt Warszawa 0:3. Stołeczny zespół pokonał Pomarańczowych [ZDJĘCIA + RELACJA]

Piotr ChrobokZaktualizowano
Jastrzębski Węgiel nie zdołał pokonać srebrnego medalista poprzedniego sezonu PlusLigi. Piotr Chrobok
Jastrzębski Węgiel – Projekt Warszawa 0:3 (21:25, 15:25, 20:25). Nie leżą zespoły z górnej półki siatkarzom Jastrzębskiego Węgla. Tak jak w meczach ze słabszymi rywalami Pomarańczowi radzą sobie doskonale, tak z ubiegłorocznymi medalistami przegrali po raz drugi. Zobaczcie zdjęcia z meczu Jastrzębski Węgiel – Projekt Warszawa.

Wyjątkowo napięty jest w tym sezonie terminarz siatkarskiej PlusLigi. Wszystkie zespoły jak jeden mąż co trzy dni meldują się na parkiecie. Nie inaczej jest w przypadku siatkarzy Jastrzębskiego Węgla, którzy po bolesnej porażce we własnej hali z Zaksą Kędzierzyn-Koźle w niedzielę, już w następną środę rywalizowali w Sosnowcu, gdzie ograli MKS Będzin (3:0). Nie minęło raptem kilka dni, a Pomarańczowi w sobotę, przed własną publicznością podejmowali następnego rywala.

Podobnie jak tydzień wcześniej, w Jastrzębiu ponownie zameldował się medalista ubiegłego sezonu mistrzostw Polski. Tym razem zadanie stojące przed podopiecznymi Roberto Santilliego miało być jednak nieco łatwiejsze. Poprzednie przeprway z Projektem Warszawa (występującego jeszcze pod nazwą Onico) raz kończyły się zwycięstwem Pomarańczowych, a raz stołecznego zespołu. W dotychczasowych spotkaniach obecnego sezonu drużyna z Warszawy nie znalazła co prawda pogromcy, ale to dopiero mecz z Jastrzębskim Węglem miał być dla zespołu dowodzonego przez byłego selekcjonera reprezentacji Polski, Andrea Anastasiego prawdziwym sprawdzianem.

Znów podobnie jak w przypadku ostatniego domowego meczu jastrzębian wszelkie spekulacje ucięło wyjście siatkarzy na parkiet. W pierwszym secie na prowadzeniu byli raz jedni raz drudzy. Najpierw przewagę gościom dał Kwolek, ale straty odrobił Fornal. Każdorazowa przewaga jednej ze stron była niemal natychmiast niwelowana przez rywali. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali goście, których zwycięstwo w secie przypieczętował Andrzej Wrona.

Druga partia kompletnie nie wyszła siatkarzom Jastrzębskiego Węgla, którzy tylko na początku dotrzymywali kroku drużynie Projektu. Mniej więcej w połowie seta przewaga przyjezdnych zaczęła drastycznie rosnąć i osiągnęła kilka punktów. Gospodarze nijak nie potrafili poradzić sobie z dobrą grą wicemistrzów Polski i ulegli im także w drugim secie.

Trzecia odsłona sobotniego spotkania była ostatnią szansą dla jastrzębian na zdobycie choćby dwóch punktów. Prowadzący w całym meczu goście nie mieli jednak zamiaru oddawać prymu miejscowym i już na początku wypracowali sobie kilka puntków przewagi. Goniący przez całego seta przyjezdnych Pomarańczowi w końcówce zbliżyli się na dwa punkty do rywali, ale blok na Gladyrze i zagrywka w siatkę Fromma przesądziły o zwycięstwie Projektu.

Kolejne spotkanie jastrzębianie rozegrają ponownie za trzy dni. We wtorek (12.11) rywalem Jastrzębskiego Węgla będzie Indykpol Olsztyn. Jeszcze w tym samym tygodniu, w piątek (15.11) Pomarańczowi podejmą beniaminka z Suwałk. Oba mecze zostaną rozegrane w Jastrzębiu.

Jastrzębski Węgiel – Projekt Warszawa 0:3 (21:25, 15:25, 20:25)
Jastrzębski Węgiel: Konarski, Kampa, Gladyr, Szalacha, Fromm, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Depowski, Vigrass, Bucki, Vinhedo

Projekt Warszawa: Król, Brizard, Nowakowski, Wrona, Tillie, Kwolek, Wojtaszek (libero)

Młodzi piłkarze "dokończyli" mistrzostwa Polski z 1939 r.

Materiał oryginalny: Jastrzębski Węgiel - Projekt Warszawa 0:3. Stołeczny zespół pokonał Pomarańczowych [ZDJĘCIA + RELACJA] - Jastrzębie-Zdrój Nasze Miasto