Jastrzębski Węgiel: Trefl Sopot 3 : 0. To była istna demolka w wykonaniu siatkarzy Jastrzębskiego Węgla [ZDJĘCIA i RELACJA z meczu]

Piotr Chrobok
Jastrzębski Węgiel: Trefl Sopot 3 : 0.
Jastrzębski Węgiel: Trefl Sopot 3 : 0. Piotr Chrobok
To była istna demolka w wykonaniu siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Niesieni fantastycznym dopingiem swoich niezawodnych fanów, podopieczni Ferdinando de Giorgiego w trzech setach roznieśli brązowego medalistę poprzedniego sezonu PlusLigi, Trefl Gdańsk (25:22, 25:16, 25:18).

Jastrzębski Węgiel: Trefl Sopot 3 : 0. To była istna demolka w wykonaniu siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. [ZDJĘCIA i RELACJA z meczu]

Spotkanie ku uciesze kibiców gospodarzy, od początku toczyło się pod dyktando Jastrzębskiego Węgla.
Szybkie prowadzenie i kolejne punkty dopisywane po stronie gospodarzy zwiastowały szybki koniec pierwszego seta. Przy stanie 10:3 dla gospodarzy, „pomarańczowi” poczuli się jednak zbyt pewnie. Taki obrót spraw szybko wykorzystali siatkarze Trefla, którzy w mig doprowadzili do wyniku 12:10. Właśnie wtedy o czas poprosił de Giorgi i gospodarze znów zaczęli grać jak należy. Po chwili było już 17:13 dla Jastrzębian. Takiej przewagi gospodarze już nie oddali i ostatecznie pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem Jastrzębskiego 25:22.

Drugi set w początkowej fazie toczył się punkt za punkt. Żadna ze stron nie była w stanie stworzyć sobie większej przewagi. Początkowo 3:5 prowadzili Gdańszczanie, poźniej na dwupunktowe prowadzenie 10:8 wysunęli się gospodarze. Taka przewaga utrzymywała się aż do stanu 15:13 dla Jastrzębskiego Węgla. Końcówka seta zdecydowanie należała do gospodarzy. Goście z Gdańska sprawiali wrażenie zagubionych jak dzieci we mgle i wręcz statystowali przy kolejnych punktach zdobywanych przez „pomarańczowych”. Drugi set zakończył się zwycięstwem podopiecznych Ferdinando de Giorgiego 25:16.

Ostatnia partia była jedynie dopełnieniem formalności. Mimo że na początku trzeciego seta jedni jak i drudzy punktowali naprzemiennie (5:5), w dalszej części gry pokaz siły zaprezentowali siatkarze z Jastrzębia, którzy szybko osiągnęli przewagę 13:9. Siatkarze Trefla nie mieli jednak zamiaru rezygnować z walki o choćby punkt i doprowadzili do wyniku 13:12. Następnie ponownie ujrzeliśmy obraz taki sam jak w końcówce drugiego seta. Goście „zacięli” się przy wyniku 18:15 i od tego czasu właściwie tylko gospodarze zdobywali punkty. Ostatnia odsłona tego spotkania zakończyła się pewnym zwycięstwem Jastrzębskiego Węgla 25:18.

Zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla umocniło ich w górnej połowie tabeli. Bezpośrednio po meczu „pomarańczowi” zajmowali trzecie miejsce, wiele zależy jednak od wyniku spotkania Warta Zawiercie - Stocznia Szczecin. Kibice jastrzębskich siatkarzy mogą być jednak pewni, że ich ulubieńcy po 7. serii gier nie będą zajmować miejsca niższego niż czwarte.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0