Jastrzębski Węgiel wygrywa u siebie! [FOTO]

Katarzyna Spyrka
Siatkarze przegrali pierwszego seta, ale cały mecz wygrali 3:1. Najlepszym zawodnikiem został Zbigniew Bartman.

Jastrzębianie mieli pecha w pierwszym secie i to bynajmniej nie ze względu na nieco lepszą grę gości, ale nieporozumienia na linii zawodnicy -sędziowie. Za długą dyskusję Michała Kubiaka i Zbigniewa Bartmana z arbitrem, ten drugi dostał żółtą kartkę. To podziałało na przyjmującego Jastrzębskiego Węgla dość pobudzająco, bo zaraz po tym popisał się kilkoma udanymi atakami. To jednak nie wystarczyło, żeby wyjść z tego seta zwycięsko. Jednak już dalsza część spotkania należała do gospodarzy. Kibice szaleli, kiedy Łasko, Kubiak, Bartman i Gawryszewski skutecznie atakowali gości. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1, a MVP został Zbigniew Bartman.

Warto dodać, że także młodzi siatkarze Jastrzębskiego Węgla zagrali wczoraj z Olsztynem w ramach rozgrywek Młodej Ligi i również odnieśli zwycięstwo 3:0.

Jastrzębski Węgiel - AZS Olsztyn 3:1

(23:25, 25:19, 25:19, 25:22)

Jastrzębski Węgiel: Łasko (14), Vinhedo (2), Bartman (20), Kubiak (13), Holmes (11), Bontje (4), Rusek (libero) oraz Nemer, Gawryszewski (6) i Bozko (2)
Indykpol AZS Olsztyn: Hernan (1), Ananiew (13), Gunia (5), Siezieniewski (10), Winnik (11), Hain (11), Mierzejewski (libero) oraz Stelmach, Łukasik, Ferens (6), Kadziewicz i Krzysiek (2)