Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jest dyrektor Instytutu Dziedzictwa i Dialogu. Miasto wybrało na stanowisko Ewelinę Budzińską-Górę. Wcześniej nikt nie chciał mu szefować

Piotr Chrobok
Piotr Chrobok
Ewelina Budzińska-Góra objęła stanowisko szefowej Instytutu Dziedzictwa i Dialogu 2 listopada.
Ewelina Budzińska-Góra objęła stanowisko szefowej Instytutu Dziedzictwa i Dialogu 2 listopada. UM Jastrzębie-Zdrój
Jest dyrektor Instytutu Dziedzictwa i Dialogu. Po tym, jak nikt nie zdecydował się objąć stanowiska w trybie konkursowym, miasto postanowiło samemu wybrać szefa Instytutu. Stanowisko zaoferowano Ewelinie Budzińskiej-Górze. Władze Jastrzębia tłumaczą, że to wybór, za którym przemawia doświadczenie i kariera zawodowa Budzińskiej-Góry.

Jest dyrektor Instytutu Dziedzictwa i Dialogu. Miasto wybrało na stanowisko Ewelinę Budzińską-Górę. Wcześniej nikt nie chciał mu szefować

Udało się dopiąć swego władzom Jastrzębia-Zdroju. Prezydent Anna Hetman powołała na stanowisko szefowej wciąż powoływanego do życia Instytutu Dziedzictwa i Dialogu Ewelinę Budzińską-Góra. Włodarz Jastrzębia skorzystała z możliwości osobistego wyboru dyrektora Instytutu po tym, jak fiaskiem zakończył się ogłoszony przez miasto konkurs.

Przypomnijmy, na początku sierpnia miasto ogłosiło nabór na funkcję pierwszego w historii Instytutu dyrektora. Wśród stawianych przed nim wymogów władze Jastrzębia postawiły między innymi wyższe wykształcenie, co najmniej pięcioletni staż pracy, w tym trzyletni staż pracy na stanowisku kierowniczym, doświadczenie w pracy w instytucjach kultury.

Wyboru dyrektora nie udało się jednak dokonać w trybie konkursowym. Mimo pokaźnej oferowanej pensji - miasto przeznaczyło na miesięczne wynagrodzenie szefa instytucji niespełna 9 tysięcy złotych - nie znalazł się żaden chętny, który chciałby objąć to stanowisko.

- Konkurs na dyrektora Instytutu Dziedzictwa i Dialogu nie został rozstrzygnięty, ponieważ nie zgłosił się żaden kandydat - mówiła nam Izabela Grela, naczelnik wydziału Informacji, Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta w Jastrzębiu-Zdroju, już wtedy zapowiadając, że miasto ma wyjście z tej sytuacji. - Zgodnie z ustawą prezydent może powołać dyrektora instytutu - zaznaczyła Izabela Grela, która dodała, że wybór dyrektora nastąpi 1 listopada.

Miasto wywiązało się z zapowiedzi. - Prezydent Anna Hetman na stanowisko dyrektora Instytutu Dziedzictwa i Dialogu Łaźnia Moszczenica powołała Ewelinę Budzińską-Górę - poinformowały władze Jastrzębia.

Nowa dyrektor już rozpoczęła pracę w Instytucie. Stanowisko objęła 2 listopada. Do zadań Eweliny Budzińskiej-Góry należeć będzie przede wszystkim sprawowanie prawidłowego funkcjonowania Instytutu, którego działalność ma się opierać m.in na

Dlaczego miasto postawiło na Budzińską-Górę? Za jej wyborem przemówiło zwłaszcza doświadczenie i osiągnięcia zawodowe. Jak przyznają w jastrzębskim Urzędzie Miasta tych nowej szefowej Instytutu nie brakuje.

- Ewelina Budzińska-Góra jest specjalistką ds. promocji i zarządzania projektami z 15-letnim stażem i dużą znajomością branży kreatywnej w Polsce. Zarządzała wieloma projektami, w tym międzynarodowymi. Skutecznie wdrożyła strategię marki regionu czy system identyfikacji wizualnej w instytucji zatrudniającej ponad 1400 osób - wylicza Izabela Grela z jastrzębskiego magistratu.

Przed objęciem posady w Jastrzębiu, Budzińska-Góra pracowała m.in w Dziale Marketingu Uniwersytetu Śląskiego, czy Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach. Współpracowała również z organizatorami znaczących wydarzeń w regionie, takich jak: OFF Festiwal, Intel Extreme Masters, Tauron Nowa Muzyka czy Puchar Świata w skokach narciarskich w Wiśle.

Świeżo upieczona szefowa Instytutu Dziedzictwa i Dialogu sporo obiecuje sobie po kierowaniu instytucją. W jej opinii, Instytut ma szansę zostać instytucją o niepowtarzalnym charakterze, wyróżniającym się w regionie.

- Należy wykreować trend na odkrywanie atrakcji Łaźni poprzez szeroką promocję jej walorów - zauważa Ewelina Budzińska-Góra, która dodaje, że to jest możliwe, ale przy szerokiej współpracy. - Ważne jest zaangażowanie istotnych interesariuszy wywodzących się z miasta, instytucji miejskich, przedsiębiorców działających na terenie miasta oraz innych osób z podmiotów z regionu - przyznaje szefowa Instytutu Dziedzictwa i Dialogu.

Instytut Dziedzictwa i Dialogu będzie się mieścił w remontowanym obecnie budynku pokopalnianej Łaźni Moszczenica. Jego powołanie wywołało niemałe kontrowersje. Początkowo mówiło się bowiem nawet o zastąpieniu przez niego Galerii Historii Miasta.

Jak zaznaczają władze Jastrzębia, Instytut ma być symbolem transformacji miasta, które odchodząc od przemysłu węglowego stawia na przemysł czasu wolnego. - Powołanie Instytucji ma uruchomić proces pozytywnych zmian w postrzeganiu i myśleniu o mieście i jego potencjale turystycznym - zaznaczają w Urzędzie Miasta w Jastrzębiu-Zdroju.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jastrzebiezdroj.naszemiasto.pl Nasze Miasto