JKH GKS Jastrzębie - Cracovia Kraków 3:1. Jastrzębianie o krok od strefy medalowej [ZDJĘCIA + RELACJA]

Piotr Chrobok
Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie zmierzają do kolejnej rundy fazy play-off Polskiej Hokej Ligi. Po trzeciej wygranej nad Cracovią Kraków podopiecznych Roberta Kalabera od półfinału dzieli już tylko jedno zwycięstwo. Kolejny, być może już ostatni mecz zostanie rozegrany w najbliższą środę w Krakowie.

Trwa ćwierćfinałowa batalia w fazie play-off Polskiej Hokej Ligi pomiędzy JKH GKS-em Jastrzębie a Cracovią Kraków. W piątym meczu rywalizacji hokeiści JKH pokonali Cracovię i do awansu potrzebują jeszcze tylko jednej wygranej.

Po pierwszych dwóch meczach rozegranych na jastrzębskim lodowisku Jastor podopieczni Roberta Kalabera prowadzili 2:0. Już pierwsze starcie w Krakowie wygrane przez Pasy pokazało, że rywalizacja nie zakończy się po czterech spotkaniach. Ponadto, w kolejnym meczu Cracovia również zwyciężyła i stało się jasne, że nawet piąty mecz nie rozstrzygnie jastrzębsko-krakowskich starć. Wiadome było jednak, że zwycięzca tej potyczki znacznie przybliży się do półfinału.

Już przed rozpoczęciem meczu wszyscy mogli się spodziewać wyrównanej potyczki. W pierwszych czterech spotkaniach żaden z zespołów nie pokonał rywala o więcej niż jedno trafienie.

Pewni swego gospodarze już w 2. minucie gry osiągnęli przewagę. Gola po indywidualnej akcji zdobył Martin Kasperlik. Mający świadomość nikłości jednobramkowego prowadzenia jastrzębianie szukali kolejnych trafień. Na ich nieszczęście stało się ono udziałem gości. Szesnaście sekund przed kończącą pierwszą tercję syreną stan meczu wyrównał Marek Tvrdon. W drugiej części gry role odwróciły się. To Pasy stwarzały o wiele groźniejsze sytuacje. W odstępie minuty bramki w osobach Macieja Urbanowicza i Arkadiusza Kostka zdobyli natomiast hokeiści JKH. W ostatnich dwudziestu minutach gole już nie padły i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1.

Kolejne, być może już ostatnie spotkanie tej rywalizacji zaplanowano na najbliższą środę (4.03) w Krakowie. Początek o godzinie 18:30. Jeśli zwyciężą w nim jastrzębianie to podopieczni Roberta Kalabera zameldują się w półfinale. W przeciwnym wypadku konieczne będzie rozegranie kolejnego meczu, którego wynik ostatecznie przesądzi o losach zmagań.

JKH GKS Jastrzębie – Cracovia Kraków 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Bramki: 1:0 Martin Kasperlik (2) 1:1 Marek Tvrdon (20) 2:1 Maciej Urbanowicz (38) 3:1 Arkadiusz Kostek (39)

Kary: 2 minuty (JKH) – 6 minut (Cracovia)