JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice 4:7. Kolejne rozczarowanie kibiców mistrza Polski. Sympatycy GieKSy mają co świętować [Zobacz ZDJĘCIA]

Piotr Chrobok
Kibice JKH GKS-u Jastrzębie dobre humory mieli tylko przez kilkanaście minut pierwsze tercji.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Kibice JKH GKS-u Jastrzębie dobre humory mieli tylko przez kilkanaście minut pierwsze tercji. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Piotr Chrobok
Sześciuset fanów JKH GKS-u Jastrzębie oglądało derbowe starcie ekipy trenera Roberta Kalabera z GKS-em Katowice. Kibice mistrzów Polski Jastor opuszczali jednak z nietęgimi minami. Ich drużyna uległa liderującym w tabeli PLH katowiczanom 4:7. Zobaczcie galerię zdjęć kibiców z meczu JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice.

JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice 4:7. Kolejne rozczarowanie kibiców mistrza Polski

Grad goli zobaczyli w hokejowych derbach Śląska kibice zgromadzeni na lodowisku Jastor w Jastrzębiu-Zdroju. W starciu mistrzów Polski z obecnym liderem Polskiej Hokej Ligi - JKH GKS-u Jastrzębie i GKS-u Katowice - górą byli zawodnicy z Katowic.

Obecni na kolejnym domowym meczu kibice jastrzębian znów przeżyli rozczarowanie. Wprawdzie to hokeiści z Jastrzębia jako pierwsi, już po nieco ponad 90 sekundach wyszli na prowadzenie, ale riposta gości była szybka. Od 4. minuty było 1:1. Później, JKH raz jeszcze wyszło na prowadzenie, jednak na przerwę po trafieniu na pięć sekund przed końcem Macieja Kruczka.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW Z MECZU JKH GKS JASTRZĘBIE - GKS KATOWICE

Liczący na odrodzenie ekipy trenera Kalabera kibice jastrzębian w niedzielę nie mieli powodów do zadowolenia. W drugiej części meczu przewaga katowiczan wzrosła do trzech trafień, a ponieważ trzecia tercja zakończyła się remisem, fani JKH musieli przełknąć kolejną gorzką pigułkę.

Kolejny powód do zadowolenia mają za to kibice hokejowej GieKSy. Wygrana na terytorium mistrzów Polski umocniło drużynę z Katowic na pozycji lidera PLH.

JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice 4:7 (2:3, 1:3, 1:1)

Bramki: 1:0 Vitālijs Pavlovs (2), 1:1 Grzegorz Pasiut (4), 2:1 Egils Kalns (7), 2:2 Joona Monto (12), 2:3 Maciej Kruczek (20), 2:4 Jakub Wanacki (35), 3:4 Artūrs Ševčenko (35), 3:5 Aleksandr Jakimienko (36), 3:6 Mateusz Michalski (38), 3:7 Grzegorz Pasiut (50), 4:7 Dominik Jarosz (59)

Kary: Jastrzębie - 10 minut, Katowice - 8 minut

Widzów: 600

Jastrzębie: Nechvatal (Kieler) - Kamaneu, Sevcenko E,, Urbanowicz, Jarosz, Pelaczyk - Górny, Matusik, Kasperlik, Rac, Kalns - Kostek, Horzelski, Sevceko A., Pavlovs, Razgals oraz Gimiński, Nalewajka R., Nalewajka Ł. i Bashirov.

Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Jakimienko, Fraszko, Pasiut, Wronka - Kruczek, Wajda, Mularczyk, Monto, Bepierszcz - Hudson, Wanacki, Krężołek, Lehtonen, Eriksson - Musioł, Valtola, Ciepielewski, Michalski, Prokurat.