JKH GKS Jastrzębie - Stal Sanok 4:2. JKH niepokonane u siebie

Piotr Chrobok
Jak dotąd JKH GKS Jastrzębie na Jastorze nie znalazł lepszych od siebie.
Jak dotąd JKH GKS Jastrzębie na Jastorze nie znalazł lepszych od siebie. Piotr Chrobok
Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie zwyciężyli kolejne spotkanie. Podopieczni trenera Roberta Kalabera pokonali u siebie beniaminka Polskiej Hokej Ligi – KH Stal Sanok 4:2. Od początku sezonu jastrzębianie nie przegrali u siebie ani jednego spotkania.

Dwa pewne, wysokie zwycięstwa przed meczem z beniaminkiem Polskiej Hokej Ligi KH Stalą Sanok odnieśli u siebie hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie. Podopieczni trenera Roberta Kalabera zaaplikowali w nich rywalom aż czternaście bramek i w domowym pojedynku na Jastorze to oni byli faworytem.

Tym bardziej, że hokeiści z Sanoka, którzy w poprzednich sezonach występowali w rozgrywkach drugiej ligi Słowackiej, na rodzimych taflach radzili sobie dość przeciętnie. W czterech spotkaniach wygrywali tylko raz i to po konkursie rzutów karnych.

W piątkowym meczu w Jastrzębiu Stal udowodniła, że nie powinno się jej skreślać. To goście już w 6. minucie pierwszej tercji wyszli na prowadzenie, które dał im Hubert Demkowicz.

Jastrzębianie przez długi czas nie potrafili skruszyć muru przyjezdnych. Hokeiści gospodarzy do wyrównania doprowadzili dopiero w drugiej odsłonie, wykorzystując grę w przewadze. Od tego czasu mecz toczył się już jednak po ich myśli.

Chwilę później na 2:1 podwyższył Dominik Jarosz, przy trafieniu którego asystował braterski duet jastrzębskich bliźniaków – Łukasz i Radosław Nalewajka notując kolejno asystę pierwszego i drugiego stopnia.

JKH GKS z zespołem z Sanoka ostatecznie rozprawił się w ostatnich dwudziestu minutach. Trzecią i czwartą bramkę dla miejscowych zdobył Marek Hovorka, któremu krążek dostarczał Zack Phillips. Stal odpowiedziała za sprawą Bogusława Rąpały, ale to wszystko na co było stać przyjezdnych piątkowego wieczora.

Już w najbliższą niedzielę hokeiści trenera Roberta Kalabera zagrają kolejny mecz u siebie. W derbach jastrzębianie zmierzą się z GKS-em Katowice.

JKH GKS Jastrzębie - Stal Sanok 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Bramki: 0:1 Hubert Demkowicz (6) 1:1 Maciej Urbanowicz (23) 2:1 Dominik Jarosz (25) 3:1 Marek Hovorka (45) 4:1 Marek Hovorka (48) 4:2 Bogusław Rąpała (54)