Juniorzy młodsi Jastrzębskiego Węgla najlepsi na Śląsku. Zwyciężyli w wojewódzkich mistrzostwach. Niebawem powalczą w ogólnopolskim turnieju

Piotr Chrobok
W wojewódzkim turnieju finałowym Akademia Talentów nie straciła ani jednego seta. Śląska Siatkówka
Jak burza przeszli przez finałowy turniej wojewódzkich mistrzostw juniorzy młodsi Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Młodzi siatkarze pewnie wygrali wszystkie mecze i zdobyli złote medale. Tuż za podium uplasował się drugi zespół AT JW.

Juniorzy młodsi Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla ze złotymi medalami mistrzostw Śląska. Młodzi adepci siatkówki z kompletem trzech zwycięstw zakończyli turniej rozgrywany w Częstochowie.

Rywalizację w finałach późniejsi zwycięzcy rozpoczęli od bratobójczej rywalizacji z drugim zespołem Akademii Talentów JW. Faworyci pewnie ograli drugą drużynę, która równorzędną walkę była w stanie nawiązać jedynie w ostatnim secie zakończonym wynikiem (25:22).

Kolejny mecz pierwszy zespół Akademii rozegrał z zespołem VitaSUN MKS BĘDZIN S.A. W nim młodzi Pomarańczowi potwierdzili swoją klasę, po raz kolejny wygrywając "do zera". W starciu z będzinianami, jastrzębianie jeszcze bardziej zdominowali rywala, który w najlepszym secie ugrał 18 oczek.

Wyniki wcześniejszych spotkań sprawiły, że w ostatniej potyczce rozegrać się miały losy złotego medalu mistrzostw Śląska. W najważniejszym meczu turnieju Akademia Talentów spotkała się z drużyną gospodarzy - Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa.

Spotkanie było godne finału. Wprawdzie górą byli jastrzębianie, którzy po raz kolejny nie dali rywalom ugrać nawet seta, jednak wyniki poszczególnych odsłon pokazują, że częstochowianie napsuli Pomarańczowym najwięcej krwi.

Ostatecznie po wygranej (25:22) oraz dwukrotnie (25:21) złote medale powędrowały do pierwszego zespołu AT JW. Miejsce tuż za podium zajął drugi zespół Akademii.

Zwycięzcom przypadły też laury indywidualne, które Pomarańczowi podzielili między siebie. Najlepszym środkowym został Wiktor Gołębiowski, libero Maksymilian Granieczny, a statuetka MVP turnieju powędrowała w ręce przyjmującego jastrzębian Karola Cieślika.

Wygrana w mistrzostwach województwa Śląskiego dała juniorom młodszym Pomarańczowych przepustkę do turnieju ogólnopolskiego, który odbędzie się w połowie marca. Wywalczone przez Akademię Talentów złoto wojewódzkich mistrzostw jest kolejnym medalem najcenniejszego kruszcu zdobytego przez drużynę z Jastrzębia w tym sezonie. Wcześniej dokładnie w tych samych rozgrywkach triumfowali juniorzy.