Nasze miasto jest pełne talentów

ADI
Zawodnicy sekcji H2O Jastrzębie mają talent! Podopieczni trenera Adama Koniarskiego wrócili do domu z aż 22 medalami z I Ogólnopolskiego Mitingu Pływackiego Herby 2012, zorganizowanego pod hasłem „Szukamy młodych talentów”. W rywalizacji 32 klubów, reprezentowanych przez ponad 400 zawodników, sekcja H2O zajęła wysoki, szóste miejsce. Było to możliwe dzięki rewelacyjnym startom Barbary Czai, Katarzyny Wysmolińskiej, Liliany Pająk, Barbary Jankowskiej, Julii Ściślak, Anny Mosoń, Szymona Rdzanka, Jędrzeja Błądka, Samuela Mosonia oraz Piotra Mosonia.

Basia Czaja dwukrotnie zajmowała drugie miejsce na dystansach: 50 m stylem motylkowym i 200m dowolnym. Była też trzecia na 100 m stylem klasycznym. Kasia Wysmolińska stanęła na drugim stopniu podium na dystansie 50 m stylem grzbietowym. Liliana Pająk wywalczyła srebro na 100 m stylem zmiennym i dwukrotnie była trzecia - na 100 m dowolnym oraz 50 m klasycznym. Julia Ściślak wróciła do domu ze złotym (50 m klasyczny) i dwoma brązowymi medalami (50 m motylkowy i 50 m dowolny). Anię Mosoń udekorowano srebrnym medalem, który wywalczyła płynąc stylem klasycznym na dystansie 25m. Szymon Rdzanka zdobył krążki we wszystkich kolorach: złoto (100 m stylem grzbietowym), srebro (50 m dowolnym) oraz brąz (50m motylkowym). Trzy medale zdobył też Jędrek Błądka: złoto (200 m dowolnym), srebro (100 m motylkowym), brąz (100 m dowolnym). Samuel Mosonia przywiózł dwa brązowe medale (50 m stylem grzbietowym i 100 m stylem klasycznym). Piotrek Mosonia kolekcję swoich medali powiększył o dwa złota (100 m stylem grzbietowym oraz 100 m stylem zmiennym) oraz srebro na dystansie 100m stylem dowolnym. Osiągnięte przez niego wyniki pozwoliły na zdobycie pierwszego miejsca w ogólnej klasyfikacji i tytuł najlepszego zawodnika zawodów w swojej kategorii wiekowej.
Większość zawodników pobiła swoje rekordy życiowe, a rewelacyjne starty pozwoliły aż dziewięciu z nich na uplasowanie się w pierwszych dziesiątkach najlepszych zawodników w swoich kategoriach wiekowych. My nie szukamy talentów, my je mamy i „szlifujemy” – powiedział Grzegorz Mosoń, prezes Sekcji H2O Jastrzębie.