Niesamowite zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla! Zobacz zdjęcia tłumów kibiców z historycznego meczu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle

Piotr Chrobok
W trzecim meczu jastrzębian dopingowała cała hala.
W trzecim meczu jastrzębian dopingowała cała hala. Daniel Wojaczek
Wręcz pękała w szwach hala widowiskowo-sportowa w Jastrzębiu, podczas meczu Jastrzębskiego Węgla z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Kibice Pomarańczowych chcieli na własne oczy pierwszy raz w historii zobaczyć, jak jastrzębianie zostają mistrzem Polski. Ich marzenia się spełniły. Zobaczcie zdjęcia kibiców z meczu Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Zobacz zdjęcia - kliknij TUTAJ!

Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0. Tak kibicowano na historycznym meczu

Meczu taki, jak ten w historii jastrzębskiej siatkówki w Jastrzębiu jeszcze nie było. Żadnego z dotychczas wywalczonych dwóch mistrzostw Polski Jastrzębski Węgiel nie świętował po zwycięstwie przed własną publicznością. Historyczny tytuł w sezonie 2003/2004 wówczas jeszcze pod nazwą Ivett Jastrzębie Borynia, siatkarze z Jastrzębia zapewnili sobie wygrywając mecz w Olsztynie.

Wprawdzie siedemnaście lat później, gdy drużyna Andrei Gardiniego w sezonie 2020/2021 zgarniała mistrzostwo Polski, tytuł powędrował w ręce Jastrzębskiego Węgla po zwycięstwie w Jastrzębiu, ale na trybunach nie zasiadł wtedy ani jeden kibic. Na przeszkodzie stanęła szalejąca pandemia koronawirusa i jeden z ówcześnie obowiązujących przepisów, zgodnie z którym wszystkie imprezy sportowe odbywały się bez udziału publiczności.

Nic więc dziwnego, że kiedy nadarzyła się okazja, żeby przeżyć historyczną chwilę, kibice z wprost rzucili się na bilety na trzeci w tegorocznym finale PlusLigi pojedynek Jastrzębskiego Węgla z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Wejściówki rozeszły się w mgnieniu oka, a jastrzębska hala widowiskowo-sportowa wypełniła się do ostatniego miejsca.

Zdobycie mistrzostwa w trzecim meczu nie było pewne, ale fani Jastrzębskiego Węgla mieli ogromną nadzieję, że drużyna trenera Marcelo Mendeza zachowa wyśmienitą dyspozycję z dwóch wcześniejszych spotkań i pokonując wciąż obecnego wtedy jeszcze mistrza Polski, sięgnie po trzeci w historii złoty medal mistrzostw Polski.

I tak też się stało! Jastrzębski Węgiel wygrał w trzech setach z ZAKSĄ i po dwóch latach przerwy, pierwszy raz na oczach swoich kibiców został mistrzem Polski! Od połowy trzeciego seta cała hala kibicowała jastrzębianom już na stojąco!

Niesamowite zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla! Zobacz zdjęcia ...

Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:15, 25:16, 25:13)

Jastrzębski: Boyer, Toniutti, Gladyr, M'Baye, Fornal, Clevenot, Popiwczak (libero) oraz Hadrava, Tervaportti

ZAKSA: Kaczmarek, Janusz, Smith, Paszycki, Śliwka, Bednorz, Shoji (libero) oraz Żaliński, Huber