Piękna wygrana GKS-u. Przeszliśmy do 2. rundy Pucharu Polski [FOTO]

Bartosz Wojsa
Mecz w Jastrzębiu: piękna wygrana GKS-u
Mecz w Jastrzębiu: piękna wygrana GKS-u Bartosz Wojsa
Mecz w Jastrzębiu: piękna wygrana GKS-u. W świetny sposób GKS 1962 Jastrzębie zainaugorował rozgrywki w sezonie 2016/2017. Mecz rundy wstępnej Pucharu Polski wygraliśmy wynikiem 1:0 z Olimpią Grudziądz.

Dzisiaj o godz. 17.30 na Stadionie Miejskim przy ul. Harcerskiej 14B w Jastrzębiu-Zdroju odbył się pojedynek rundy wstępnej w tegorocznej edycji Pucharu Polski. Na jastrzębskim boisku spotkała się drużyna GKS 1962 Jastrzębie i Olimpia Grudziądz.

Przed rozpoczęciem meczu, zawodnicy obu drużyn i kibice minutą ciszy uczcili pamięć ofiar zabitych w zamachu terrorystycznym we Francji, w mieście Nicea.

Pojedynek był zacięty, wielokrotnie dochodziło do sytuacji przy bramce. Kilka szans zmarnowały obie drużyny, ale ostatecznie na trybunach zawrzało, gdy w 84. minucie piękną bramkę strzelił Daniel Szczepan. Mało brakowało, a w czasie doliczonych przez sędziego dwóch minut padłby kolejny celny strzał ze strony GKS-u, jednak ostatecznie bramkarzowi Olimpii Grudziądz udało się obronić bramkę.

Mecz był emocjonujący, choć aura nie dopisała - niemal przez cały pojedynek siąpił mroźny deszcz. To jednak nie zraziło ani zawodników, ani kibiców.

- Nasz zespół po raz ostatni występował na tak wysokim szczeblu rozgrywek Pucharu Polski w sezonie 2008/2009. Wtedy jeszcze jako GKS Jastrzębie odpadliśmy w 1/16, przegrywając na własnym stadionie po dogrywce z Zagłębiem Lubin 3:4. Wszystkie trzy bramki dla naszego zespołu zdobył wtedy Witold Wawrzyczek - wspominają w GKS 1962 Jastrzębie.

Radość więc jest jeszcze większa, nie tylko w klubie, ale i wśród mieszkańców. Jastrzębianie są szczęśliwi, bo ich ukochana drużyna przeszła do drugiej rundy Pucharu Polski. - To świetny początek nowego sezonu - mówili po meczu.

Składy:

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Oskar Mazurkiewicz, Kacper Kawula, Kamil Szymura, Dominik Kulawiak, Adrian Kopacz, Tomasz Musioł, Damian Tront, Farid Ali, Daniel Szczepan, Kamil Jadach

Ławka rezerwowych: Jakub Świerczek, Dominik Szczęch, Damian Zajączkowski, Dawid Weis, Piotr Pacholski

Olimpia Grudziądz: Jakub Wrąbel - Damian Ciechanowski, Matic Zitko, Mariusz Malec, Radosław Jasiński, Dariusz Kłuś, Marcin Smoliński, Mamil Kurowski, Marcin Kaczmarek, Patryk Skórecki, Karol Angielski

Łazwka rezerwowych: Patryk Królczyk, Adrian Bielawski, Lukas Klemens, Marcin Wożniak, Oskar Trzepacz, Maciej Wolski, Arkadiusz Kasperkiewicz

Mecz w Jastrzębiu: piękna wygrana GKS-u. Zobaczcie zdjęcia!