Pływanie w płetwach: Jastrzębianie wystartowali FOTO

inf. nadesłana
Pływanie w płetwach: W miniony weekend 27 zawodników jastrzębskiego klubu KS Nautilus wystartowało w zawodach II Rundy Pucharu Polski Diana w pływaniu w płetwach, oraz zawodach o puchar Burmistrza Olecka.

Pływanie w płetwach

W Kategorii E świetnie spisali się: Balbina Sikora, Magdalena Gorys i Emila Pacyna
Balbina triumfowała na dystansie 100 bf, oraz zajęła drugie pozycje na dystansach 25 pp, 50pp, 100pp. Należy zaznaczyć, iż w konkurencji 100 bf zawodniczka uzyskała czas 0:56,25 ustanawiając nowy Rekord Polski, mimo tego iż zdobyła tylko jeden złoty medal wynik ten był tak znaczący że zajęła pierwsze miejsce w punktacji ogólnej.
Dwa trzecie miejsca w konkurencji 50pp, 100pp wywalczyła Magdalena Gorys. Emilia Pacyna w wyścigu na 100bf z czasem 1:02.79 zdobyła trzecią lokatę.

Wśród złotych medalistów tej imprezy znalazł się Filip Giba, który sięgnął po złoto na dystansach 100bf i 100pp , srebro wywalczył w konkurencjach 25pw i 50pp. Rewelacyjnie popłynął Łukasz Majda, który na dystansie 50pp z czasem 0:24.94 wywalczył pierwszą lokatę, na dystansach 100pp i 100 bf zdobył srebra, w wyścigu na 25 pw brąz. W kategorii D dziewcząt Martyna Gajór w wyścigach na 50pp, 100pp i 200bf była trzecia. Hubert Dyrszka po fantastycznej walce zdobył dwa brązy. Krystian Albrecht triumfował na dystansach 50pp 100pp i 200bf,w konkurencji 25 pw osiągnął drugą pozycję. Rafał Granat zdobył w konkurencji 50pp medal z brązowego kruszcu.
Zuzanna Rzepka triumfowała na dystansach 50pw i 100pp, w wyścigu na 800pp była druga. Klaudia Gorys po zaciętej walce zdobyła złoty medal na dystansie 200bf z czasem 01:56:95, który okazał się drugim czasem na tych zawodach wśród wszystkich kategorii wiekowych. Na dystansie 50pw i 100pp zajęła trzecią lokatę. Błażej Gałkowski świetnie spisał się na dystansie 50 pw zajmując trzecią pozycję. W Kategorii B chłopców dystans 50pw pierwszorzędnie popłynął Bartłomiej Giba uzyskując złoty krążek, w konkurencji 200bf był drugi, w wyścigu na dystansie 50pw trzeci.

Bezkonkurencyjna okazała się Aleksandra Kasperek w swoim koronnym dystansie 800 PP z czasem 7:55.80,w wyścigu na 100PP była druga oraz zajęła trzecie miejsca w konkurencjach 50pw i 200bf.Oliwia Leoniuk była trzecia na dystansie 100pp.W kategorii A klub reprezentowała Anna Osiadacz, która w wyścigu na 100 pp zdobyła trzecią lokatę. Bardzo dobre starty odnotował Jakub Dyrszka, który odniósł zwycięstwo na dystansie 800 pp. W konkurencjach 50 pw,100 pp i 200 bf wywalczył srebra. Kamil Kern na dystansie 100 pp wywalczył trzecią lokatę .W konkurencji 800 pp Adrian Michalak zdobył medal z brązowego kruszcu.

Barwy KS Nautilus w sztafecie Junior 4x100bf reprezentowały zawodniczki : Balbina Sikora , Magdalena Gorys , Stefania Kiliszewska i Martyna Gajór zdobywając drugą lokatę. Na duże słowa uznania zasługują również dziewczęta z naszej drugiej sztafety : Magdalena Brychcy ,Marta Dziura, Wiktoria Oszkiel i Emilia Pacyna, które w ciężkiej rywalizacji ze swoimi klubowymi koleżankami zajęły 5 miejsce , natomiast Zuzanna Rzepka ,Aleksandra Kasperek, Oliwia Leoniuk oraz Klaudia Gorys w zmaganiach sztafet open kobiet 4x100 bf wywalczyły drugą pozycję. Sztafeta junior 4x100 bf chłopców w składzie : Rafał Granat , Hubert Dyrszka, Filip Giba i Krystian Albrecht , po fantastycznej walce zdobyła pierwszą lokatę.

Zawody te znakomicie zakończone zostały przez sztafetę open mężczyzn 4 x 100bf, w której po bardzo zaciętej walce z rywalami nasi nie pozwolili odebrać sobie pierwszego miejsca. W składzie tej sztafety popłynęli :Kamil Kern, Bartłomiej Giba, Adrian Michalak, Jakub Dyrszka.

W klasyfikacji końcowej II rundy Pucharu Polski z wynikiem 2205 pkt. uplasowaliśmy się na miejscu drugim.