Pogrom w Jaworznie

Jarosław Adamski
Efektowne zwycięstwo na koniec roku pozwoliło jaworznianom (białe stroje) utrzymać dobrą 7. lokatę w tabeli drugiej ligi.
Walka siódmej z dwunastą drużyną drugoligowych rozgrywek miała i zakończyła się zwycięstwem tych lepszych. Kibiców jedynie zaszokował wynik tego spotkania.

Walka siódmej z dwunastą drużyną drugoligowych rozgrywek miała i zakończyła się zwycięstwem tych lepszych. Kibiców jedynie zaszokował wynik tego spotkania. W środowy wieczór ekipa z Jaworzna rozgromiła wręcz rywali z Piotrkowa Trybunalskiego.

To był ostatni mecz koszykarzy z Jaworzna w tym roku. Zawodnicy trenowani przez Marcina Lichtańskiego na koniec roku wyraźnie ustabilizowali formę i grając na przysłowiowym luzie pokonują swoich rywali. Tego "luzu" nie zabrakło także w środę w Hali MCKiS w Jaworznie.

Gospodarze od początku spotkania narzucili ostre tempo gry. Nie tylko wyraźnie szybsi, ale też dużo bardziej skuteczni zawodnicy MCKiS AND - BUD Jaworzno w pierwszej kwarcie raczej rozpoznawali siły rywali niż grali na serio. Mimo tego gospodarze po pierwszej kwarcie wygrywali 24:15.

W kolejnej odsłonie powiększyli swoją przewagę o dalsze trzy punkty, i wygrywając kwartę numer dwa 17:13 prowadzili po pierwszej połowie 41:28.

Druga połowa, wydawało się przynajmniej, będzie spokojna ze strony jaworznian, którzy mieli jedynie kontrolować bezpieczną przewagę 13 punktów. Nic z tego. Trener Marcin Lichtański nie zamierzał oszczędzać ego wieczoru swoich zawodników. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Szybka gra po obwodzie, skuteczna obrona, gra na desce, czy wreszcie dobre kontry pozwoliły miejscowym wygrać trzecią kwartę 30:19. I nic już nie mogło uchronić gości od porażki. Trudno jednak było się spodziewać, że zawodnicy z Piotrkowa Trybunalskiego w końcówce meczu opadną z sił. Jaworznianom tychże nie brakowało. Kibice mogli się więc cieszyć z kolejnych skutecznych akcji pod koszem rywali. Bardzo dobra gra w obronie i nerwowość gości sprawiły, że ostatnią kwartę przypominającą raczej sparing gospodarze wygrali aż 30:9! W efekcie całe spotkanie 101:56, czyli różnicą aż 45 punktów!

Zawodników Marcina Lichtańskiego nie czeka teraz wcale świąteczne lenistwo. Tuż po nowym roku, bo już piątego stycznia MCKiS będzie grać z liderem tego sezonu drugiej ligi - zespołem MMKS Dąbrowa Górnicza. Będzie to szczególny mecz dla centra drużyny z Jaworzna - Tomasza Dudkiewicza. Mierzący 206 cm center jeszcze w ubiegłym sezonie był graczem drużyny z Dąbrowy Górniczej. Lider zapewne będzie chciał wywieźć z Jaworzna cenne punkty, gospodarze planują jednak walkę do końca. Kibice powinni więc pojawić się na tym spotkaniu. Raczej nie będą żałować.

MCKiS AND - BUD Jaworzno - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 101:56
(24:15, 17:13, 30:19, 30:9)