Siatkarze Jastrzębskiego Węgla bez większych problemów pokonali zespół Jadar Radom

Agnieszka Barzycka
Jastrzębscy siatkarze po ostatniej porażce ze Skrą, tym razem rozgromili siatkarzy z Radomia. Agnieszka Materna
Po dwóch meczach na wyjeździe kibice Jastrzębskiego Węgla, po raz pierwszy w tym sezonie, mogli zobaczyć w akcji swoich ulubieńców. W minioną sobotę do Jastrzębia Zdroju przyjechał zespół beniaminka, Jadaru Radom.

Po dwóch meczach na wyjeździe kibice Jastrzębskiego Węgla, po raz pierwszy w tym sezonie, mogli zobaczyć w akcji swoich ulubieńców.

W minioną sobotę do Jastrzębia Zdroju przyjechał zespół beniaminka, Jadaru Radom. Przy świetnym dopingu kibiców nasi zawodnicy pokonali siatkarzy z Radomia 3:0. Od początku meczu było widać przewagę siatkarzy z Jastrzębia, którzy chcieli pokazać się kibicom z jak najlepszej strony. I pokazali. Widać było dużo spokoju w ich grze (czego, jak sami przyznali, brakowało w poprzednim meczu ze Skrą) i coraz lepsze zgranie z nowym rozgrywającym, Bułgarem Iwanowem.

W dwóch pierwszych setach wyrównana walka trwała do 18, 19 punktu, później skuteczne akcje jastrzębian i błędy przeciwników w ataku pozwoliły im wygrać całą partię do 20. W trzecim secie siatkarze z Radomia walczyli tylko do pierwszej przerwy technicznej, po niej Kadziewicz z Plińskim na środku siatki popisali się kilkoma skutecznymi blokami i przewaga naszego zespołu z każdą akcją zaczęła rosnąć.

Tego seta nasi siatkarze zagrali koncertowo, o czym może świadczyć wynik: 25:15. Z uwagi na występ jastrzębian w Pucharze CEV (5-7 styczeń), spotkanie z PZU AZS Olsztyn (w hali na Boryni) zostało przełożone na środę, 17 stycznia. Dlatego następny mecz w lidze zagrają dopiero 13 stycznia w Częstochowie, z AZS-em.

Ryszard Bosek, trener Jastrzębskiego Węgla nie krył zadowolenia po meczu. - Cieszę się, bo zespół wykazał się bardzo dużą koncentracją. Myślę, że dzisiaj wygraliśmy w miarę zasłużenie. Musieliśmy się trochę pomęczyć, ale jest to dla nas dodatkowy plus, dzisiaj potrzebujemy mocnych przeciwników, bo w ten sposób na pewno będzie się kształtował charakter zespołu - mówił trener. Także Igor Yudin przyznał, że było to bardzo dobre spotkanie. - Bardzo podoba mi się w Jastrzębiu, a współpraca z kolegami i trenerem układa się pozytywnie - przyznał zawodnik.

Miłym akcentem spotkania było przyznanie przed meczem przez Janusza Cuprysia, prezesa Klubu Kibica, statuetek Honorowych Członków Klubu Kibica Łukaszowi Kadziewiczowi, Grzegorzowi Szymańskiemu i Danielowi Plińskiemu.

W ubiegłym tygodniu lokalni rajcy zdecydowali, aby przyznać także srebrnym medalistom mistrzostw świata w siatkówce tytuły "Zasłużony dla miasta Jastrzębie Zdrój".